یکشنبه ۲۹ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21st October 2018

بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 155925

توسعه زیرساخت های آموزشی، رویکرد توسعه محور علوم پزشکی مراغه

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه با اشاره به گام های موثر برداشته شده در توسعه بخش آموزشی این دانشکده گفت: توسعه زیرساخت های آموزشی و ایجاد بخش تحصیلات تکمیلی از رویکردهای اساسی این دانشکده در راستای طرح تحول نظام سلامت است.

به گزارش هم نوا، علی جنتی در گفت و گویی افزود: در این راستا، چهار رشته به رشته های موجود دانشکده اضافه شده که این امر نقش مهمی در توسعه علمی و آموزش پزشکی در جنوب آذربایجان شرقی خواهد داشت.
وی ادامه داد: سه رشته مامایی، تغذیه و بهداشت مواد غذایی در مقطع کارشناسی و میکروبیولوژی در مقطع کارشناسی ارشد به رشته های موجود دانشکده که ۱۰ رشته بود افزوده شده و یک دوره کوتاه مدت دارویاری نیز در این دانشکده آموزش داده شده است.
وی اضافه کرد: در راستای برنامه توسعه این دانشکده، ایجاد بخش تحصیلات تکمیلی در اولویت کاری قرار داشته و جذب اعضای هیات علمی از مهم ترین اقدامات انجام شده در حوزه آموزشی است.
جنتی با بیان اینکه در سال ۹۳ فقط ۶ رشته تحصیلی و ۱۱ هیات علمی در این دانشکده فعال بود، گفت: با پیگیری و اقدامات انجام شده در سه سال گذشته و با حمایت های دولت تدبیر و امید، هم اکنون ۵۰ نفر از اساتید دانشگاهی عضو هیات علمی این دانشکده شده و کار آموزش دانشجویان را بر عهده دارند.
وی افزود: در سال تحصیلی جاری با افزایش جذب اعضای هیات علمی، نسبت آن به دانشجویان این دانشکده از ۶۰ در سال ۹۳ به ۱۹ بهبود یافته است.
وی با اشاره به توسعه زیرساخت های آموزشی در این دانشکده ادامه داد: با توجه به لزوم ایجاد زمینه برای ایجاد رشته های پزشکی، تبدیل بیمارستان سینا به مرکز آموزشی و درمانی اولین گام در جهت توسعه بخش آموزشی این دانشکده بوده است.
وی اضافه کرد: در این راستا، فضاهای اموزشی مورد نیاز برای آموزش دانشجویان رشته های پزشکی در بیمارستان های سینا و شهید بهشتی در حال راه اندازی بوده و به زودی فعالیت خود را آغاز می کنند.
رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه با اشاره به موفقیت های دانشجویان این دانشکده در عرصه های علمی و آموزشی گفت: امسال از بین ۱۳ دانشجوی برتر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور، یک نفر از دانشجویان این دانشکده نیز به عنوان دانشجوی برتر مقطع کارشناسی برگزیده شده است.
جنتی افزود: ایجاد زیرساخت های آموزشی در قالب ایجاد فضاهای مناسب برای این منظور از جمله طرح ۲۴ کلاس آموزشی برای دانشجویان و احداث سالن چند منظوره ورزشی با سه هزار و ۵۰۰ متر مربع از جمله اقداماتی است که در این حوزه به زودی آغاز می شود.
وجود بیمارستان های شهید بهشتی ، امیرالمومنین و بیمارستان سینا با مجموع ۳۳۴ تخت بیمارستانی، شهرستان مراغه را به قطب خدمات درمانی در جنوب آذربایجان شرقی تبدیل کرده است.
هم اکنون حدود ۶۵۰ دانشجو در ۱۰ رشته کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه مشغول تحصیل هستند.

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار