یکشنبه ۲۹ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21st October 2018

بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 155803

دیدار استاندار آذربایجان شرقی با آزادگان سیاسی قبل از انقلاب

استاندار آذربایجان شرقی ضمن دیدار با آزادگان سیاسی قبل از انقلاب اسلامی بر لزوم ثبت خاطرات ایشان تاکید کرد.

به گزارش هم نوا، مجید خدابخش در جمع آزادگان سیاسی قبل از انقلاب با بیان اینکه سال‌های ۱۳۵۶ و ۱۳۵۷ توسط رژیم شاهنشاهی بسیاری از مبارزان انقلاب دستگیر شدند، گفت: قیام‌ها و راهپیمایی‌های آن زمان شاید اکنون برای نسل جوان ملموس نباشد، اما این را باید همگان بدانند که در تمام راهپیمایی‌ها وحدت زبانی و قومی در یک‌ شکل واحد انجام می‌گرفت.
استاندار آذربایجان‌ شرقی با تأکید بر اینکه در سالهای ۵۶ و ۵۷ تمام مردم آذربایجان بدون توجه به قومیت و مذهب در راهپیمایی‌ها شرکت می‌کردند، اظهار داشت: قیام ۲۹ بهمن مهم‌ترین قیام زمان خود بود، آن‌ چنان‌ که وحدت در قیام مردم آذری‌زبان، رژیم شاهنشاهی را متعجب و تسلیم کرد.
استاندار آذربایجان‌ شرقی مجاهدین فی سبیل الله در زمان شاه را انسان‌های وارسته‌ای دانست که قیام‌های تاریخی بسیاری را شکل دادند. انسان‌های فعال و با بصیرتی که شکنجه‌های مخوفی را برای به اثبات رساندن اهداف انقلابی خود تحمل کردند.
وی افزود: مبارزه و افکار انقلابی مجاهدین برای ما بسیار ارزشمند است. چراکه به برکت خون شهدا و تلاش و اعتقاد و اخلاص، تاریخ استبداد شاهنشاهی ۲۵۰۰ ساله را فرو نشاندند و اکنون جشن‌های دهه مبارک فجر برای ارزش نهادن به فداکاری این عزیزان بسیار ستودنی است.
خدابخش ثبت مکتوب و مصور خاطرات تاریخ انقلاب از زبان آزادگان سیاسی قبل از انقلاب را خواستار شد و گفت: این خاطرات و افتخارات نظام باید با ثبت و ضبط به آیندگان انتقال یابد و ماندگار شود.
انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار