یکشنبه ۲۹ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21st October 2018

بهمن ۱۷ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 154862

تبریز ۲۰۱۸ و مسئولیت اجتماعی شهروندان

ناهماهنگی بین مسئولان استانی و شهری،ضعف در اطلاع رسانی بهنگام به افکار عمومی،عدم آمادگی زیرساخت های شهری برای گردشگران و فرصت سوزی دو ساله دلایل موجه و قابل قبولی هستند که به نظر می رسد می توانند در سال آینده به میزبانی شایسته کهن شهر تبریز از گردشگران اسلامی خدشه وارد کنند.

به گزارش هم نوا، ناهماهنگی بین مسئولان استانی و شهری،ضعف در اطلاع رسانی بهنگام به افکار عمومی،عدم آمادگی زیرساخت های شهری برای گردشگران و فرصت سوزی دو ساله دلایل موجه و قابل قبولی هستند که به نظر می رسد می توانند در سال آینده به میزبانی شایسته کهن شهر تبریز از گردشگران اسلامی خدشه وارد کنند.

با وجود این اما نمی توان دست روی دست گذاشت و از این فرصت طلایی بهره نبرد.شاید این رویداد فرهنگی موتور محرکه ای برای اقتصاد کم رونق سرزمین اطلسی ها باشد.

حال که شهر اولین ها، شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ انتخاب شده است شهروندان تبریزی در قبال این رویداد بین المللی و میزبانی شایسته از گردشگران مسئولیت بزرگی بر عهده دارند و نمی توانند از بار این مسئولیت شانه خالی کنند.

هرچند نظافت محیط شهری، حفظ فضای سبز و جمع آوری زباله از وظایف شهرداری است اما مردم نیز وظیفه دارند شهرداری تبریز را در آماده کردن شهر برای رویداد تبریز ۲۰۱۸ کمک کنند.اگر هر شهروندی محیط زندگی و کسب و کار خود را تمیز و آراسته نگه دارد،زباله نریزد و در نگهداری از مبلمان شهری کوشا باشد به واقع سهم خود را در این میزبانی به خوبی ادا خواهد کرد و چه بسا باعث خواهد شد شهرداری خدمات و امکانات در خور شان تبریز به گردشگران و میهمانان خارجی ارائه کند.

شهروندان تبریزی در هر شغل و پیشه ای که هستند، از راننده تاکسی گرفته تا اصناف و کسبه موظف اند برخورد خوب توام با اخلاق و ادب اسلامی و ایرانی با گردشگران و میهمانان این رویداد داشته باشند چرا که پای آبروی کشور و سرزمینی در میان است که پیشینه فرهنگ و تمدنی چندین هزار ساله را در دل تاریخ خود دارد.

شایسته است شهروندان تبریزی در مدت میزبانی از گردشگران این رویداد دانسته ها و اطلاعات خود را از آثار باستانی، مکان های دیدنی و زندگینامه شخصیت های علمی و ادبی گذشته و حال تبریز افزایش دهند تا در موقع لزوم به گردشگران ارائه کنند.

منبع: نصرنیوز

انتهای پیام/

برچسب‌هادیدگاهها (۰)آخرین اخبار