یکشنبه ۲۹ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21st October 2018

دی ۳۰ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 152768

تکلیف بانک‌ها برای بخشودگی جرائم استمهال بدهی واحدهای تولیدی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی از تکلیف بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری در جهت بخشودگی جرائم استمهال بدهی واحدهای تولیدی خبر داد.

به گزارش هم نوا، علی نواداد امشب در سی و هفتمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اظهار کرد: اخیرا سه جلسه در ارتباط با مشکلات بخش خصوصی با بانک ها تشکیل یافت و در بیش از ۸ ساعت در این جلسات مباحث کارشناسی مطرح شد.

وی افزود: در نهایت طبق مصوبات این جلسات مدیران بانک‌ها و موسسات مالی اعتباری مکلف شدند جرائم استمهال بدهی واحدهای تولیدی را مورد بخشودگی قرار دهند و مانده اصل بدهی را با اعلام سود اعمال کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی در عین حال خاطرنشان کرد: بدهی هم به صورت تقسیط با مدت معلوم از واحدها دریافت خواهد شد.

این مسوول به ارائه پیشنهادات و راه حل های مرتبط با معضلات و مشکلات سیستم بانکی و صنعت پرداخت.

لازم به ذکر است در این جلسه مواردی مثل پیشنهادات مرتبط با ارتقاء تولید و صادرات فرش دستباف و حفظ عنوان «تبریز شهر خلاق جهانی فرش دستباف، پیشنهادات تشکل‌های معدنی استان مرتبط با جلسات شورای معادن، پیشنهادات مرتبط با توسعه و اشتغالزایی در استان، بحث و بررسی قرار گرفتند.

ارائه راهکارهایی در ارتباط با بهبود فضای کسب و کار در استان، طرح موضوع اشتغال فراگیر و چگونگی استفاده از منابع مالی بند الف و ب بودجه سال ۹۶ و طرح کارورزی نیز از دیگر موارد مطرح شده در جلسه امشب بودند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار