یکشنبه ۲۹ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21st October 2018

دی ۲۴ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 151937

تصمیمات شورای شهر و شهرداری در محافل خاص تصمیم‌گیری می‌شود

عضو شورای شهر تبریز گفت: تصمیمات شورای شهر و شهرداری نه در شورا بلکه در محافل خاص تصمیم‌گیری می‌شود و مثلث زر و زور و تزویز کارآیی بالایی دارد و من نماینده نیز در خطر هستم.

به گزارش هم نوا به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، فرج قلیزاده در نطق میان دستور خود در شورای شهر با اشاره به اینکه شهرداری یک نهاد غیردولتی است اظهار داشت: شورای شهر نیز به عنوان یک نهاد غیردولتی نماد مردم سالاری و دولت محلی است.

وی اظهار داشت: شورای شهر تحت نظارت مردم کار  می کند.

قلیزاده گفت: پیام مردم در انتخابات تغییر بود ولی انتصابات اخیر شهرداری نشان می دهد که هیچ اتفاقی نمی افتد و اصلا این حرف مردم شنیده نمی شود. وی اضافه کرد این نوع انتخاب مدیران را توهین به مدیران سلیم‌النفس شهرداری می‌دانم.

وی با بیان اینکه شرکت سهامی خاص حرکت می کند، گفت: دلیل من برای این مسئله این است که شهردار محترم حداقل مشورت را با شورای شهر در انتصابات را انجام نداد و از ما نظرخواهی نکرد، تقریبا ۵۰ درصد انتصابات تاکنون نشان داد که از خارج شهرداری آمده است و در این انتصابات شهردار این اندازه توجه نداشته که یکسان عمل کند و به ساختارهای قانونی ارزش قائل نشد.

قلیزاده افزود: تصمیمات شورای شهر و شهرداری نه در شورا بلکه در محافل خاص تصمیم گیری می شود و مثلث زر و زور و تزویز کارآیی بالایی دارد و من نماینده نیز در خطر هستم.

وی گفت: مردم یک بار غفلت کردند و سبب شد تا تبریز به حراج گذاشته شود و آبروی آن از بین برود و درخواست من این است که مردم مطالبه گری خود را افزایش دهند.

این عضو شورای شهر تبریز با بیان بدهی و وضعیت نیروی انسانی مجموعه شهرداری تبریز گفت: امروز شهرداری تبریز در بحران است و ماه آینده باید حدود ۱۸۰ میلیارد تومان حقوق و مزایا پرداخت کند و این

یعنی بحران.

وی در بخش دیگری سخنانش تصریح کرد: درآمد شهرداری امور به حداقل رسیده و اگر این بحران نیست چیست.

قلیزاده با بیان اینکه زور همیشه جواب نمی دهد گفت: مگر مردم تغییر نخواستند  آیا انتصابات اخیر بی توجهی به خواسته مردم نبود؟

وی گفت: اعضای شورا نباید زینت المجلس باشند اگر به نظر اعضای شورا بی توجهی می شود از ابزارهای قانونی که داریم می توانیم استفاده کنیم.

عضو شورای شهر تبریز خطاب به کارکنان شهرداری گفت: اگر به شما بی توجهی شده است شما به شهر بی توجه نباشید.

برچسب‌ها,دیدگاهها (۰)آخرین اخبار