چهارشنبه ۲ام آبان ۱۳۹۷ , Wednesday 24th October 2018

دی ۲۴ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 151858

بیشتر بودجه از منابع غیرپایداری مانند فروش اموال و تراکم تامین می شود

عضو شورای شهر تبریز گفت: متاسفانه در کشور ما بیشتر بودجه از منابع غیرپایداری مانند فروش اموال و تراکم تامین می شود.

به گزارش هم نوا، شهرام دبیری در نطق پیش از دستور جلسه علنی صبح امروز شورای شهر با تاکید بر اینکه بودجه شهرداری و کلانشهرها در همه جای جهان از طریق مالیات و کمک های دولتی است، اظهار داشت: متاسفانه در کشور ما بیشتر بودجه از منابع غیر پایداری مانند فروش اموال و تراکم تامین می شود.

دبیری ضمن مطرح کردن مثال از کلانشهرهایی چون بارسلون، سئول، استهکلم و…گفت: در تمام این کلانشهرها بیشترین بودجه از مالیات مستقیم، مالیات متمرکز، کمک دولت و مالیات مربوط به املاک و فروش کالا تامین می شود.

عضو شورای شهر تبریز با تاکید بر اینکه در کشور ما ۷۰ درصد درآمدها دقیقا برخلاف موارد بالا و از طریق تجاری سازی فضاهای عمومی، تراکم فروشی و ….ایجاد می شود که به حوزه درآمدهای ناپایدار تعلق دارد، گفت: متاسفانه این مساله باعث از بین رفتن محیط زیست می شود.

دبیری تاکید کرد: اتکای ما به این درآمدها باعث بسیاری از مشکلات می شود و سرانه های فضای سبز، آموزشی، تفریحی و ورزشی و همچنین موارد مدنظر طرح جامع در الگوی کلانشهر با کاهش و مشکل رو به رو می شود.

دبیری با اشاره به اینکه برای اصلاح این وضع باید از سرمشق های متناسب پیروی کنیم  گفت: لازم است عوارض بناها را متناسب با افزایش بناها افزایش دهیم، دریافت عوارض از خانه ها، مناطق مسکونی و تجاری خالی، فشار بر سازمان های دولتی برای دریافت طلب ها از دولت، مالیات بر ارزش افزوده، تلاش برای حذف رانت، اختصاص مکان ها به صنایع پاک و تعیین عوارض برای صنایع آلاینده از راهبردهای دیگر برای کمک به حل مشکلات شهر خواهد بود.

انتهای پیام/

برچسب‌هادیدگاهها (۰)آخرین اخبار