چهارشنبه ۲ام آبان ۱۳۹۷ , Wednesday 24th October 2018

دی ۲۴ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 151799

ابلاغ ۹۴ اخطار ایمنی و آتش‌نشانی به مالکان فضاهای تجاری و خدماتی تبریز

شهردار تبریز گفت: فضاهای تجاری و خدماتی از قبیل پارکینگ‌ها، مراکز اقدامتی، انباری، کارگاهی، از جمله حوزه‌های ایمنی شهری محسوب می شوند که جمعاً ۹۴ مورد اخطاریه به متولیان آن‌ها صادر شده است.
به گزارش هم نوا، ایرج شهین‌باهر با بیان این مطلب اظهار کرد: قبل از حادثه پلاسکو، آتش‌نشانی تبریز اقدامات موثری انجام داده بود و امروز نیز از این سازمان انتظار می‌رود در جهت پیشگیری از حوادث در تمام فضاهای عمومی تدبیر کند.
وی خاطرنشان کرد:  ایمنی شهر، از حوزه‌های بسیار مهمی است که گوشه‌ای از اهمیت آن را سال گذشته در جریان حادثه پلاسکو دیدیم؛ با این حال، این موضوع در مبحث ۱۳ مقررات ساختمانی، چندان مورد توجه قرار نگرفته است .
وی افزود: بعد از حادثه پلاسکو، آتش‌نشانی تبریز، شهرداری، شورای چهارم و دادستانی، به صورت ویژه وظایف ایمنی شهر را پیگیری کردند؛ در این راستا، ۱۶۰ مورد بازدید و بررسی طرح‌های ایمنی بازار، ۱۴۲ مورد دستورالعمل و طرح‌های ایمنی که در راستای پیشگیری از آتش‌سوزی لازم است، انجام شده‌است.
شهردار تبریز با بیان این‌که بعضاً عدم همکاری اصناف و مالکان واحدهای تجاری و خدماتی، از موانع ارتقای خدمات ایمنی است، گفت: اکثر پاساژهای تبریز به صورت مالکیت سرقفلی است و اقدامات پیشگیری هزینه بر، چندان مورد توجه قرار نمی گیرد؛ با این حال، سعی داریم وظیفه خود را که در قالب صورت‌جلسه با حضور دادستان تدوین شده جدی گرفته و اطلاع‌رسانی‌ها و اخطارهای لازم را ابلاغ کنیم.
وی اضافه کرد: ایمن‌سازی نما، تجهیزات خاموش‌کننده‌ها، جان‌پناه و سایر ضرورت‌های سیستم‌های ایمنی، در هر بخش بررسی می‌شود.
شهردار تبریز با بیان این‌که  متاسفانه الزامات مدرن آتش‌نشانی در بافت‌های قدیمی اماکن قدیمی نیست، گفت: سعی داریم هیئت‌امنای پاساژها را موظف به تقویت شاخص‌های ایمنی کنیم.
وی تاکید کرد: بخشی از مطالبات بودجه‌ای آتش‌نشانی مربوط به دولت است و از شورای محترم می خواهیم در این خصوص پیگیری‌های لازم را انجام دهد.


انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار