شنبه ۳۱ام شهریور ۱۳۹۷ , Saturday 22nd September 2018

دی ۲۴ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 151786

سرمایه گذاری در آذربایجان شرقی با خطوط اعتباری خارجی

استاندار آذربایجان شرقی گفت: فضای ایجاد شده در بحث ایجاد خطوط اعتباری برخی از کشورها فرصت مناسبب برای سرمایه گذاری خارجی در این استان است.

به گزارش هم نوا، مجید خدابخش در نشست شورای برنامه ریزی ، توسعه و اقتصاد مقاومتی استان افزود : در روزهای گذشته مسئولان کشورمان با مسئولان کشورهای ایتالیا و دانمارک قرارداد های کلان خط اعتباری امضا کرده اند و این موضوع فرصت مناسبی است تا زمینه سرمایه گذاری در طرح های نیمه تمام و در حال اجرای استان از این خطوط اعتباری فراهم شود.
وی کوتاه شدن فرایند تامین مالی طرح های سرمایه گذاری استان را ضروریس دانست و گفت: برای جذب منابع باید بخش خصوصی و بخش های زیر بنایی پای کار باشند و این بخش ها روند جذب سرمایه و منابع را تسریع کنند و دولت هم برگشت سرمایه را تضمین های لازم فراهم ماهه سال جاری بیش از کند.
استاندار آذربایجان شرقی توسعه گردشگری را یکی از بخش های مهم سرمایه گذاری در استان دانست و افزود : با اختصاص ۲۰۰میلیارد ريال تسهیلات با کارمزد کم زمینه برای رونق سرمایه گذاری در صنعت گردشگری روستایی فراهم شده است.
معاون اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی هم در این نشست از اجرای ۳۹ طرح توسعه گردشگری با سرمایه گذاری بیش از۱۳ هزار میلیارد ریال خبر داد و گفت: این طرح ها شامل هتل ، مجتمع های بین راهی و گردشگری است که بیش از ۷۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
قهرمانی با اشاره به اینکه هم اکنون برای ۱۲۰ طرح توسعه صنعت گردشگری با سرمایه گذاری ۸ هزار میلیارد ریالی مجوز صادر شده است از همکاری نکردن برخی از بانک ها انتقاد کرد و افزود : ۱۱طرح با یک هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری به بانک های عامل معرفی شده اند که تاکنون حتی ۱۰ درصد آنها نتوانسته اند از تسهیلات بهره مند شوند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارائی آذربایجان شرقی هم در این نشست گفت : در بخش سرمایه گذاری خارجی به ارزش بیش از ۵۰میلیارد دلار فرصت سرمایه گذاری وجود دارد.
رضا حسینی خاطرنشان کرد : در ۹ ماه گذشته بیش از ۲۱۰ طرح و فرصت سرمایه گذاری برای معرفی به سرمایه گذاران خارجی ، آماده و به اتاق ها و شورای های مشترک بازرگانی و هیات های خارجی ارسال شده است.
به گفته وی از ابتدای امسال تاکنون برای ۱۲ طرح با سرمایه گذاری ۱۱۷ میلیون دلار مجوز اخذ شده و ۸۵ میلیون دلار منابع اعتباری نیز برای ۹ طرح جذب شده است.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار