چهارشنبه ۲ام آبان ۱۳۹۷ , Wednesday 24th October 2018

دی ۲۴ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 151783

حمایت از واحدهای تولیدی مشکل دار آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی گفت: حل مشکلات واحد‌های تولیدی مشکل دار در راس امور ستاد تسهیل استان است.

به گزارش هم نوا، مجید خدابخش گفت: وظیفه اصلی ستاد تسهیل آذربایجان شرقی، رسیدگی به مشکلات واحد‌های تعطیل، نیمه تعطیل و مشکل دار است و واحد‌های در حال ساخت در اولویت بعدی است.
او در نشست کارگروه ستاد تسهیل سرمایه گذاری و رفع موانع تولید سراب افزود: در شرایط اقتصادی کنونی کشور، ایجاد اشتغال و تولید، کار بسیار مشکلی است با این حال اعضای شورای اداری استان، آماده حمایت کامل از سرمایه گذارانی است که آذربایجان شرقی را برای سرمایه گذاری انتخاب می‌کنند.
استاندار همچنین رونق تولید و اشتغال را مهم‌ترین اولویت استانداری آذربایجان شرقی برشمرد و افزود: در این میان تولید کنندگان سرابی هم باید با عرضه محصولات با کیفیت بومی به ویژه در بخش کشاورزی و دامداری به دنبال صادرات و حضور در بازار‌های رقابت جهانی باشند.
وی در ادامه با بیان اینکه هم اکنون مجموع تولیدات بخش کشاورزی سراب بالای پانصد و ۵۵ هزار تن در سال بوده و این شهرستان با یک میلیون واحد جمعیت دامی، رتبه نخست استان را داراست افزود: با یکپارچه سازی زمین‌های کشاورزی سراب برای بهبود کیفیت محصولات کشاورزی، تغییر الگوی کشت و اصلاح نژاد دام‌های منطقه، بی شک اقتصاد منطقه متحول شده و رونق بیشتری می‌گیرد.
داودی، نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی هم معادن غنی طلا، مس و سرب در منطقه را زمینه مناسبی برای سرمایه گذاری دانست و افزود: توجه مدیران استانی و کشوری به این ظرفیت ها، در کاهش آمار بیکاری شهرستان، موثر خواهد بود.
بدر شکوهی، فرماندار سراب هم در این نشست، ارائه نامناسب تسهیلات، درصد بالای تسهیلات و جرائم دیرکرد را ازمهم‌ترین علل تعطیلی واحد‌های تولیدی شهرستان عنوان کرد و افزود: هم اکنون بیشتر واحد‌های این شهرستان، تنها با ۲۰ درصد ظرفیت اصلی، فعالیت می‌کند.
کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش، طولانی شدن مدت زمان دریافت تسهیلات و بروکراسی‌های اداری از مهم‌ترین مشکلاتی بود که صاحبان صنایع در این نشست مطرح کرده، حل آن را خواستار شدند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار