یکشنبه ۱ام بهمن ۱۳۹۶ , Sunday 21st January 2018

دی ۲۴ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 151776

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز:

پارک های خصوصی در تبریز راه اندازی می‌شوند/ کیفیت را فدای کمیت فضای سبز نمی‌کنیم

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز از برنامه‌ریزی برای راه اندازی پارکهای خصوصی در سطح شهر خبر داد.

به گزارش هم نوا به نقل از روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز، جعفر مدبر در جلسه شورای مدیران فضای سبز مناطق دهگانه تبریز اظهار داشت: مناطق باید از طریق شناسایی زمین های بایر روی این موضوع کار کرده و در نقشه ها زمین های بایر را شناسایی کنند.

مدبر با بیان اینکه این پارکهای خصوصی می توانند باغات ما را نجات دهند، گفت: در این خصوص باید با معاونت شهرسازی و معماری جلسه مشترکی برگزار کنیم و سپس مالکان این زمین ها را پیدا کنیم.

وی این پارک ها را فرصت خوبی برای سرمایه گذاری و درآمدزایی دانسته و افزود: از طریق ایجاد کاربری های سرمایه گذاری و با همان هزینه اجاره بتوانیم از فضای سبز آن باغ‌ها نیز نگهداری کنیم. همچنین در تعدادی از پارک ها نیز به طور مستقل باید خودمان وارد سرمایه گذاری و درآمدزایی شویم.

مدبر با تاکید بر اینکه چهره،ویترین و زیبایی شهر به این سازمان وابسته است، تصریح کرد: در نخستین جلسه با مدیران فضای سبز سیاست های کلی طرح می شود چرا که اگر آمار، اطلاعات و برنامه نداشته باشیم و نتوانیم با سیاست پیش برویم، دچار روزمرگی می شویم.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز یادآور شد: درخواست خواهیم کرد تا طی ابلاغ مشخصی، دبیر ورودی های شهر سازمان ما باشد تا طرح و نظارت کافی برای زیبایی هر چه بیشتر این نقاط مهم شهری داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: باید اولویت های فضای سبز تبریز را مشخص کنیم و بدانیم که اولویت ما فضای سبز مرکز شهر، کمربند سبز شهری، کمربندهای دوم و سوم و یا تعدادی مراکز تفریحی و پارک های کوچک محلات و یا پارکهای بزرگ است و به ترتیب این موارد را طبقه بندی کنیم.

مدبر با اشاره به موضوع گلکاری و خرید گل، یادآور شد: در خصوص کاشت نهال و گل باید از اقدامات دیمی پرهیز کنیم. در فضای سبز نباید کیفیت را فدای کمیت کنیم . توجه صرف به موضوع کمیت، با توجه به شرایط آبی منطقه بدون مطالعه و امکان سنجی این حجم کاشت درست نیست.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز با تاکید بر اینکه امسال گلهای پیازی اختر جلوه ای خاص و زیبا به سطح شهر بخشیده بود، گفت: با این وجود ما در زمینه آرایش و پیرایش فضای سبز موفق نبوده ایم. در حالی که باید توجه کنیم به طور مثال ارقام ردیفی و درختان به موقع و درست کاشته شود و به عبارتی وحدت در کثرت را بیافرینیم و در این زمینه از طبیعت الهام بگیریم.

وی با اشاره به الگوگیری از سبک های جدید احداث پارکها و فضای سبز در دنیا، خاطرنشان کرد: در این زمینه طبیعت محور باشیم نه اینکه شهر را در پارک خلاصه کنیم. به همین منظور دفتر مطالعات و برنامه ایجاد شود و دیگر با سنگ و جدول گذاری و… پارک ها را نسازیم. در واقع باید تلاش کنیم ‌ محوریت دیدگاه های عمرانی را در پارکها و فضای سبز ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار