چهارشنبه ۲ام آبان ۱۳۹۷ , Wednesday 24th October 2018

دی ۲۴ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 151766

حمایت از ۱۲ طرح فناورانه در حیطه زیست فناوری شرکت کننده در نمایشگاه ربع رشیدی

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از حمایت این مجموعه از 12 طرح فناورانه در حوزه زیست فناوری که آبان ماه سال‌جاری در پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی شرکت کرده بودند، خبر داد.
به گزارش هم نوا، مصطفی قانعی در حاشیه نشست مشترک با فناوران حوزه زیست فناوری شرکت کننده در نمایشگاه ربع رشیدی، اظهار کرد: منتخبی از فناوران فعال در حوزه زیست فناوری طرح‌های خود را در نشست تخصصی ارائه کردند که اکثر طرح‌ها در سطح قابل قبولی بود.

وی ادامه داد: تا به امروز همکاری نزدیکی با آذربایجان شرقی به صورت نظامند نداشته‌ایم اما خوشبختانه با پیگیری‌های منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی از سه ماه گذشته این همکاری‌ها شکل گرفته است.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: آذربایجان شرقی هنوز محصولی از فناوری پیشرفته زیستی ندارد، اما کارهایی آغاز شده است و امیدوایم با حمایت های خود شاهد ورود شرکت‌های جدید در این حوزه در بازار محصولات زیست فناوری باشیم.

وی با اشاره به حمایت‌های موردی از فناوران استان توسط این ستاد گفت: دو حمایت جدی از قبل داشتیم که مربوط به داروهای جدید در گیاه درمانی و تصفیه فاضلاب می‌شدند، اما با این روند امیدواریم این حمایت‌ها به صورت نظامند انجام شوند.

قانعی با اشاره به وظایف این ستاد اظهار کرد: وظیفه اصلی ستاد سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی ملی، هماهنگی و هم‌افزایی منابع و امكانات كشور، نظارت بر پیشرفت زیست‌فناوری در كشور و اهداف کلی آن شامل ارتقا دانش و فناوری های زیستی به منظور كسب ثروت و رفاه عمومی، ماموریت ستاد، فراهم‌نمودن بستر رشد و گسترش هوشمند و جهشی زیست‌فناوری در كشور، سیاستگذاری، برنامه‌ریزی راهبردی و ارزیابی پیشرفت زیست‌فناوری در كشور، هماهنگی ملی و هم‌افزایی منابع و امكانات كشور برای تولید ثروت بیشینه از زیست‌فناوری، نظارت بر اجرای سند (برنامه) ملی زیست‌فناوری و اطمینان از تحقق اهداف و برنامه‌های آن و … است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار