چهارشنبه ۲ام آبان ۱۳۹۷ , Wednesday 24th October 2018

دی ۲۳ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 151657

بیمارستان ۱۶۰تختخوابی مراغه تا پایان دی‌ماه به بهره‌برداری می‌رسد

بیمارستان سینای مراغه که در ۸ سال گذشته به‌دلیل نوسازی به‌طور کلی تعطیل شده بود بعد از ۸ سال انتظار مردم برای احداث آن با پیشرفت ۹۶درصدی این بیمارستان ۱۶۰تختخوابی تا پایان ماه جاری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

به گزارش هم نوا، شهرستان ویژه مراغه یکی از بزرگ‌ترین شهرهای استان است که با توجه به موقعیت جغرافیایی، به‌عنوان یکی از شهرهای مرجع در جنوب استان و قطب درمانی شناخته می‌شود.

علاوه بر آذربایجان شرقی، مردم استان‌های همجوار نیز برای دریافت خدمات درمانی به این شهرستان مراجعه می‌کنند، در حال حاضر مراکز درمانی متعددی در این شهرستان وجود دارد که با توجه به حجم مراجعات بیماران از شهرهای مختلف استان جوابگوی نیازهای مردم منطقه نیست.

احداث بیمارستانی بزرگ و مجهز در دستور کار مسئولان کشوری در این شهرستان قرار گرفته و به‌عنوان یک پروژه ملی دنبال می‌شود.

۸ سال انتظار مردم برای احداث بیمارستان سینای مراغه

مرکز درمانی و آموزشی سینای مراغه در سال ۱۳۸۸ با حضور مسئولان استانی کلنگ نوسازی آن بر زمین خورد که با گذشت ۸ سال از این کلنگ‌زنی همچنان این پروژه نیمه‌کاره بوده و مسئولان تلاش می‌کنند و عملیات احداث و تکمیل آن به‌صورت شبانه‌روزی اجرا می‌شود.

با هدف تبدیل شهرستان مراغه به قطب درمانی جنوب آذربایجان شرقی وزارت بهداشت و درمان کشور با پیگیری دانشکده علوم پزشکی مراغه زیرساخت‌های لازم برای این تحول بزرگ پزشکی و درمانی در مراغه ایجاد می‌شود.

هم‌اکنون بیمارستان سینای مراغه با پیشرفت ۹۶درصدی در انتظار اتمام مراحل پایانی بوده و به‌زودی این بیمارستان افتتاح می‌شود و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مرکز درمانی و آموزشی سینای مراغه در ایستگاه آخر

یکی از مطالبات مهم مردم این شهرستان و منطقه از دولت تدبیر و امید تکمیل و راه‌اندازی این مرکز درمانی و آموزشی بوده که برای تکمیل آن تا کنون ۸ سال صبر پیشه کرده‌اند.

در سال‌های گذشته به‌دلیل کمبود اعتبارات دولتی و عدم‌تخصیص اعتبارات لازم احداث این پروژه با مشکلاتی روبه‌رو بود که خوشبختانه در ماه‌های گذشته با تخصیص و پرداخت اعتبار پایانی به پیمانکار عملیات احداث و تکمیل پروژه به‌صورت شبانه‌روزی در حال انجام است.

پیشرفت ۹۶درصدی احداث بیمارستان سینا در مراغه

علی جنتی، رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه در گفت‌و‌گویی، از پیشرفت ۹۶درصدی احداث بیمارستان درمانی و آموزشی سینای مراغه خبر داد.

وی گفت: تا کنون بر اساس بودجه‌های تخصیص‌یافته به این پروژه ملی از محل اعتبارات دولتی ۳۰۰ میلیارد ریال برای احداث آن هزینه شده است.

جنتی ادامه داد: همه تجهیزات مورد نیاز برای بیمارستان شامل ۱۶۰ تخت، دستگاه‌های رادیولوژی، امکانات آزمایشگاهی، تجهیزات اتاق عمل و اورژانس با صرف ۸۰ میلیارد ریال خریداری و به‌زودی تجهیز می‌شود.

وی تصریح کرد: فعالیت این بیمارستان با هفت اتاق عمل، ۲۰ تخت اورژانس، بخش کودکان، رادیولوژی و آزمایشگاه به‌صورت آموزشی و درمانی می‌باشد.

وی گفت: بیمارستان‌های مراغه با ظرفیت ۲۸۰ تخت پاسخگوی جمعیت ۲۶۰ هزار نفری این شهرستان نبوده و باید فضای درمانی در این شهرستان افزایش داده شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه در ادامه با اشاره به اینکه بخشی از بیماران مراجعه‌کننده از شهرهای دیگر هستند، اظهار داشت: ۲۵ درصد بیماران بستری در بیمارستان‌های این شهرستان از شهرهای مختلف استان، آذربایجان غربی و شمال کردستان است.

جنتی اضافه کرد: مرحله دوم این طرح با ۶۰ تخت بیمارستانی نیازمند ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار بوده که پیگیری‌های لازم در دستور کاری وزارت بهداشت و درمان کشور قرار گرفته است.

وی گفت: بیمارستان سینا در زمینی به‌مساحت ۲۴ هزار مترمربع با زیربنای ۱۷ هزار مترمربع ساخته می‌شود که مراغه دو مجموعه درمانی شامل بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) و شهید بهشتی نیز دارد.

با افتتاح و راه‌اندازی فاز یک بیمارستان سینا در این شهرستان تلاش می‌شود زیرساخت‌های لازم برای تبدیل این شهرستان به قطب درمانی جنوب آذربایجان شرقی فراهم شود.

منبع: تسنیم/  علی جعفرزاده

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار