دوشنبه ۲ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 24th September 2018

دی ۲۲ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 151592

آل‌هاشم: ادعاهای رئیس جمهور نامتعادل آمریکا ‌علیه ایران هیچ ارزشی ندارد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه ادعاهای رئیس جمهور نامتعادل و احمق آمریکا ‌هیچ ارزشی ندارد، گفت: هدف تمامی اقدامات دشمنان تضعیف ارکان اقتدار ایران است.

به گزارش هم نوا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های امروز نمازجمعه تبریز با اشاره به هجمه‌های زیاد اخیر به ارکان نظام اظهار داشت: رئیس جمهور آمریکا به زودی نظر خود را در مورد برجام و ایران اعلام می‌کند، شواهد و قرائن نشان می‌دهد که آمریکا دوباره ضمن اعلام عدم پایبندی ایران به برجام، می‌خواهد تحریم‌ها را افزایش دهد.

وی با اشاره به اینکه این بار اعلام نظر آمریکا این تفاوت را دارد که در تحریم جدید، تحریم صداوسیما را هم مطرح کرده است، افزود: برخی از نمایندگان انگلستان هم از مقامات خود خواسته به بهانه برخورد با اغتشاشات، سپاه پاسداران را به عنوان گروه تروریستی معرفی کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه مرجع پایبندی یا عدم پایبندی به برجام،  آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است، گفت: دبیرکل آژانس پایبندی ایران به این توافق را اعلام کرد و ادعاهای رئیس جمهور نامتعادل و احمق آمریکا از نظر حقوقی هیچ ارزشی ندارد، ضمن اینکه ایران برای تمامی احتمالات آمادگی کامل دارد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه هدف تمامی اقدامات دشمنان تضعیف ارکان اقتدار ایران است ابراز داشت: مدت‌ها‌ست که دشمنان مقام معظم رهبری، شورای نگهبان، قوه قضاییه، سپاه و اکنون صداوسیما را در آماج حملات خود قرار داده‌اند چراکه بی تردید بهترین راه برای تضعیف مجموعه، تضعیف ارکان یک نظام است که می‌خواهند به ارکان نظام صدمه وارد کنند.

‌آل‌هاشم با اشاره به اینکه هرچه هجمه به ارکان نظام افزایش یابد، به معنی درستی راهی است که انتخاب کرده و در برابر دشمنان حرکت می‌کنند تصریح کرد:  ملت ایران راه خود را ۴۰ سال قبل انتخاب کرده و در طول این سال‌ها با قدرت و قوت و نثار عزیز‌ترین دارایی‌های خود از دستاوردهای انقلاب پاسداری کرده‌اند،‌ اگر تمام قدرت‌های دنیا متحد شده تا ایران را بشکنند، وعده خداوند قطعی است که در صورت حرکت در مسیر اسلام، تمامی نقشه‌ها نقش بر آب می‌شود و قطعا پیروزی از آن ماست.

وی در ادامه، مواضع مقام معظم رهبری در مورد آشوب‌های اخیر را یادآور شد و گفت: مقام معظم رهبری اهداف حوادث اخیر و دست‌های پشت پرده را فاش کردند و با جدا کردن آشوبگران از مطالبات به حق مردم، نقش بی‌بدیل مردم در نقش بر آب کردن فتنه را مورد اشاره قرار دادند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه باید به مطالبات صادقانه و به حق مردم توجه شود خاطر نشان کرد:  عمله‌های پشتیبانی از آشوب‌های جدید، بر موج مطالبات مردم سوار شدند و سوء استفاده کردند که باید این دستاویز‌ها را از دشمن بگیریم و اقتصاد کشور را با تکیه بر اقتصاد مقاومتی ارتقا دهیم.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری،  حامیان سه ضلعی، طراح، تامین کننده هزینه و پادوان این آشوب را معرفی کرد و گفت:  این ائتلاف سه گانه که دشمنی آن‌ها با ملت ایران به اثبات رسیده، امروز برای مردم ایران دایه مهربان‌تر از مادر شده‌اند!

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه سوابق تاریک و سیاه این دولت‌ها مشخص است و نشان می‌دهد که نیت پلید آن‌ها از این اقدام تفرقه انگیز چه بوده است ابراز داشت:  نکته‌ای که نباید فراموش کرد این است که هر چقدر ایران در عرصه‌های مختلف پیشرفت کند، دشمنی با ایران افزایش می‌یابد، رمز پیروزی در شرایط فعلی بصیرت، ولایتمداری و وحدت همه آحاد مردم است.

وی بر کارآمدی و اهمیت نقش مردم در پیروزی انقلاب و استمرار و تحکیم مردم سالاری دینی را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: نباید این مردم فراموش شوند چراکه حضور مردم الگویی کارآمد برای مهار تمام توطئه‌های دشمنان است.

‌آل‌هاشم با بیان اینکه انقلاب ایران راه خود را پیدا کرده و آنچه تضعیف می‌شود، دشمنان این ملت به ویژه آمریکاست خاطر نشان کرد:  اعضای شورای امنیت هم در مقابل آمریکا موضع گیری کردند که این نشان از انزوای بیش از پیش دشمنان است.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه مسئولان نسبت به مطالبات مردم در زمینه رفع مشکلات معیشتی و فساد اقتصادی و اداری و آسیب‌های فرهنگی، اجتماعی اقدامات جدی انجام دهند اضافه کرد:  عمل به اقتصاد مقاومتی و توجه به مطالبات به حق مردم، قطعا زمینه سوء استفاده دشمنان را از بین می‌برد.

وی در ادامه با بیان اینکه باید هزاران بار از مردم قهرمان ایران اسلامی به ویژه مردم غیرتمند آذربایجان و تبریز به خاطر بصیرت و حضور در صحنه ها تشکر کنم خاطر نشان کرد:  اهل تبریز و آذربایجان در این فتنه و آزمایش سربلند شدند و هوشمندی و ولایتمداری خود را نشان دادند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه مردم آذربایجان به توطئه توطئه‌گران پاسخ محکم دادند گفت:  از تیم محبوب تراکتور‌سازی هم تشکر می‌کنم چراکه خیلی‌ها به آشوب بعد از بازی امیدوار بودند ولی از فوتبالیست‌ها و هواداران با شعور تراکتور تشکر می‌کنم که با بصیرت خود اجازه توطئه به دشمن را ندادند.

وی با تاکید به هواداران تراکتور مبنی بر اینکه مواظب باشید به هر شهری می‌روید و یا تیمی در تبریز بازی دارد، ادب و احترام اسلامی باید رعایت شود ابراز داشت:  اگر تیم مقابل بی‌ادبی هم کرد، با ادب خود آن‌ها را ادب کنید و شعار‌های دور از شأن مردم تبریز را ندهید.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در خطبه اول نمازجمعه تبریز، احترام متقابل زن و شوهر را مورد تاکید قرار داد و افزود: دین اسلام برای احترام مرد و زن جهت افزایش محبت و گرمی کانون خانواده، آیات و روایات فراوانی دارد که باید مورد توجه قرار گیرند و عمل شوند.

وی با تاکید بر اینکه زنان به غیر از همسران خود برای دیگری آرایش نکنند تصریح کرد:  متاسفانه برخی از بانوان ژولیده‌ترین و بد‌ترین لباس‌ها را در داخل خانه می‌پوشند ولی وقتی بیرون می‌روند بهترین لباس‌های خود را می‌پوشند که باید بهترین لباس‌ها و آرایش‌ها را در داخل خانه و در مقابل مردم خود استفاده کند.

امام جمعه تبریز با اشاره به روایتی از رسول گرامی اسلام (ص) گفت:  زر و زیور خود را در منظر مرد دیگری قرار ندهید، ضمن اینکه خودتان را موقع خروج از خانه معطر نکنید که موجب جلب توجه نامحرمان خواهد بود.

وی افزود: باید زنان و مردان بهترین لباس ها و زینت دادن به خود را در خانه انجام دهند نه در بیرون و در معرض نامحرمان.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار