دوشنبه ۲ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 24th September 2018

دی ۲۲ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 151578

بهترین نوع واگذاری اصل ۴۴ در پالایشگاه و پتروشیمی تبریز انجام شده است

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بهترین نوع واگذاری در پتروشیمی تبریز اتفاق افتاده است، گفت: بنا به اصل ۴۴ قانون اساسی، واگذاری پتروشیمی و پالایشگاه تبریز یکی موفق ترین اقدامات بود.

به گزارش هم نوا، مجید خدابخش در برنامه آغاز عملیات لوله گذاری خط اتیلن از میاندوآب به تبریز در محل پتروشیمی تبریز و افتتاح گمرگ داخلی بیان داشت: بهترین نوع واگذاری بخش خصوصی در اصل ۴۴ در پالایشگاه و پتروشیمی تبریز انجام شده و مدیریت صحیح، سودآوری و توسعه از نتایج مثبت واگذاری این شرکت ها بود.

خدابخش افزود: گاز و آب را می توان ۲ بخش تامینی اساسی پتروشیمی عنوان کرد که خوشبختانه به دلیل همکاری های شرکت آب و گاز منطقه ای هیچ موقع این مجموعه با نبود منابع مواجه نشده است.

وی ضمن تاکید بر اقدامات ارزشمند و پیگیری های نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در جهت شروع به کار خط تولید اتیلن در استان، گفت: ۲۰۰ هزار تن محصول ارزش افزوده دار حاصل از این مجموعه سبب درآمد چند میلیون دلاری در آذربایجان شرقی خواهد بود.

استاندار آذربایجان شرقی ضمن اشاره به اهمیت افتتاح گمرک داخلی در پتروشیمی خاطرنشان کرد: امروز در گمرک استان، واردات و صادرات به صورت اتوماتیک انجام شده و از روش دستی و قدیمی دیگر خبری نیست، گمرک داخلی پتروشیمی یک ظرفیت ویژه اقتصادی در استان محسوب می شود.

وی با اشاره به ثمرات ایجاد اقتصاد پایدار در خط تولید اتیلن و گمرک داخلی اظهارداشت: دانشگاهیان فارغ التحصیل یکی از قشر هایی هستند که می توانند این مجموعه  را در جهت رسیدن به اهداف خود همراهی کنند.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار