دوشنبه ۲ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 24th September 2018

دی ۲۲ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 151549

پرداخت تسهیلات رونق تولید به ۲۲۱ واحد در آذربایجان شرقی

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری آذربایجان شرقی گفت : از ابتدای امسال تاکنون به 221 واحد تولیدی استان تسهیلات رونق تولید پرداخت شده است.

به گزارش هم نوا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، هاشم زاده در گفتگویی میزان تسهیلات پرداختی به این واحدها را یک هزار و ۹۳۶ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود : پرداخت این تسهیلات موجب تثبیت اشتغال ۵ هزار و ۴۴۱ نفر در واحدهای صنعتی و کشاورزی استان شده است.
وی اضافه کرد : امسال یک هزار و ۱۵۲ واحد تولیدی متقاضی استفاده از تسهیلات طرح رونق تولید به مبلغ ۸ هزار و ۳۷۱ میلیارد ریال به بانکهای عامل معرفی شده اند که از این حیث ، استان رتبه هفتم کشوری را دارد.
به گفته مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری آذربایجان شرقی ، از ابتدای امسال تاکنون سه هزار و ۳۰۳ واحد صنعتی و کشاورزی برای بهره مندی از تسهیلات رونق تولید در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند که از این نظر ، آذربایجان شرقی در رتبه دوم کشوری است.
هاشم زاده همچنین گفت : علاوه بر تسهیلات طرح رونق تولید ، امسال برای ۴۵۶ واحد تولیدی استان دو هزار و ۵۳۵ میلیارد ریال تسهیلات بانکی اعطا شده است.
تامین مالی بنگاه‌های کوچک، متوسط و واحدهای مشکل‌دار با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد، در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در قالب طرح تسهیلات رونق تولید اجرا میشود که سهم آذربایجان شرقی از این تسهیلات ، امسال ۱۱ هزار میلیارد ریال است.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار