شنبه ۳۱ام شهریور ۱۳۹۷ , Saturday 22nd September 2018

دی ۲۳ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 151521

نقشه راه احیا دریاچه ارومیه نیاز به بازنگری دارد

رئیس پژوهشکده دریاچه ارومیه گفت: نقشه راه تدوین شده و در حال اجرای دریاچه ارومیه به‌رغم تلاش‌های انجام‌شده نیاز به یک بازنگری دارد.

به گزارش هم نوا، کامران زینال زاده اظهار داشت:  پذیرفتن شرایط بحرانی و شناخت مشکلات و نواقصات برنامه‌های تدوین شده در تعیین مسیر حرکت درست و رسیدن به هدف نهایی یک شرط لازم و ضروری در روند احیا دریاچه ارومیه است.

وی تصریح کرد: ستاد پایش پژوهشکده دریاچه ارومیه با مجموعه کارگروه‌های تخصصی سعی می‌کند با نظارت بر اجرای برنامه‌ها و تحلیل داده‌ها شرایط آینده دریاچه را پیش بینی کند و راهکار مؤثر و مناسبی برای عبور از وضعیت سخت بحرانی را به مجموعه دستگاه‌های مرتبط به موضوع ارائه کند.

زینال زاده گفت: بر اساس  مطالعاتی که انجام شده این نتیجه حاصل شده است که نقشه راهی تدوینی و در حال اجرای دریاچه ارومیه به رغم تلاش‌های که شده نیاز به یک بازنگری دارد.

وی تصریح کرد: تاکنون کارهای که پیشتر همان کارهای روتین دستگاه‌های است و اغلب آنها سازه‌ای و عملیات عمرانی است به دستگاه‌ها تکلیف شده است.

رئیس پژوهشکده دریاچه ارومیه گفت: در برخی از همین پروژه‌ها پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی آن نیز مغفول مانده است.

زینال زاده اظهار داشت: پژوهشکده دریاچه ارومیه به این جمع‌بندی رسیده که باید در یک کار مشترک با دستگاه‌ها و با خرد جمعی راهکارهای مؤثر برای دست‌یابی به اهداف برنامه‌ها و نجات دریاچه ارومیه تدوین شود.

انتهای پیام/

برچسب‌هادیدگاهها (۰)آخرین اخبار