شنبه ۳۱ام شهریور ۱۳۹۷ , Saturday 22nd September 2018

دی ۲۰ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 151264

آموزش و پرورش آذربایجان شرقی رتبه نخست پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را کسب کرد

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی محوریت معلم بسیجی را موضوع مأموریت بسیج فرهنگیان دانست گفت: آموزش و پرورش رتبه نخست عملکرد را در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در استان دارد.

به گزارش هم نوا به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان، جعفر پاشایی در گردهمایی مسئولان بسیج فرهنگیان آموزش و پرورش نواحی و مناطق آذربایجان شرقی با تأکید بر نقش معلمان به‌عنوان عامل اصلی توسعه پایدار، توجه به دستگاه تعلیم و تربیت را تضمین‌کننده فردای بهتر جامعه عنوان کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان محوریت معلم بسیجی را موضوع مأموریت بسیج فرهنگیان دانست و افزود: رویکرد مجموعه در این استان بر پایه مدرسه، دانش‌آموز و معلم به‌عنوان سه ضلع یک مثلث استوار است.

پاشایی با بیان اینکه مرکز پرگار اقدامات مجموعه معلمان هستند یادآور شد: تمامی تلاش ما در راستای رضایتمندی عمومی معلمان است چراکه برنامه‌های اجرایی آموزش و پرورش در گرو همت ایشان است.

وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش استان در راستای تحقق اهداف آموزشی تربیتی مجموعه تمامی منابع و امکانات را به‌کار بسته و می‌کند.

این مقام مسئول در استان هماهنگی و همدلی را رمز موفقیت عنوان کرد و اظهار داشت: دشمن با تنوع برنامه‌ها و لقمه‌های آماده درصدد انحراف آینده‌سازان ایران اسلامی است و ما با توجه به علایق روز دانش‌آموزان می‌باید برنامه‌های مناسبی را تدوین و اجرا کنیم.

پاشایی گفت: در ۴ سال گذشته بیش از ۳ هزار تیم ورزشی در قالب المپیادهای ورزشی درون مدرسه و در جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس ایجاد شده است.

وی همچنین افزایش تعداد دارالقرآن‌های استان را از ۱۸ به ۴۴ در دوران دولت تدبیر و امید خبر داد و تصریح کرد: ۱۲۰ نمازخانه درون مدرسه‌ای از دیگر اقدامات مجموعه در این مدت بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی آموزش و پرورش پویا، خلاق و اثربخش را در گرو توجه به معلم و دانش‌آموز به‌عنوان دوبال یک پرنده دانست و توجه بیش از پیش مسئولان را به این مهم خواستار شد.

پاشایی آموزش ابتدایی را سنگ بنای توسعه نظام آموزشی کشورها دانست و افزود: با توجه به وجود بیش از ۳ هزار کلاس چندپایه روستایی در استان، نیازمند توجه بیش از پیش به این حوزه هستیم.

وی گفت: علی‌رغم محدودیت‌های مالی در طول دولت یازدهم و در مقایسه با سایر استان‌ها، جهت‌گیری نظام آموزشی در اکثر موارد آموزشی و پرورشی و رفاهی از کنکور و المپیاد گرفته تا میانگین نمرات پایانی خرداد، تعداد پژوهش سرا، پوشش تحصیلی، احداث خانه‌های معلم و باشگاه فرهنگیان و غیره ارتقاء چشمگیری یافته است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی بابیان اینکه آموزش و پرورش رتبه نخست عملکرد را در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در استان دارد گفت: این موضوع نباید ما را از تلاش مضاعف غافل کند و انتظار می‌رود با جدیت بیش از پیش برنامه‌های پیشگیری پیگیری شود.

انتهای پیام/

برچسب‌هادیدگاهها (۰)آخرین اخبار