یکشنبه ۱ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 23rd September 2018

آذر ۲۶ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 148071

بازگشت خواب نماها به شهر

به گزارش هم نوا، فضای مجازی و غیر مجازی این روزها پر از انتقاداتی به دولت دوازدهم است و مشکلات و چالش های اقتصادی که دم دست هستند را برای بهانه ای برای تخریب اندیشه اصلاح طلبی که پشتوانه اصلی دولت دوازدهم است قرار داده اند. بی شک هیچ فرد آگاه و منصف نمی تواند فضای فعلی را با دوران دولت نهم و دهم حتی زمانی که به قول خودشان روزگار گل و بلبل بود مقایسه کرد. همه کارشناسان و خبرگان حوزه اقتصاد و مسایل اجتماعی به خوبی واقف هستند که بخش اعظم چالش ها و مشکلات فعلی ریشه اش تفکرو اندیشه حاکم بردولت نهم و دهم و عملکرد تیم مدیریتی آن دوره است.
کسی نمی تواند منکر شود و فراموش کند که پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری یازدهم اتاق های فکر و تبلیغاتی شکست خوردگان انتخابات چگونه تلاش داشتند که پیروزی دکتر روحانی و اصلاحات را کم رنگ کنند و حتی ادعا داشتند که روحانی متعلق به جریان اصولگرا ست و اصلاح طلبان هیچ سهمی در این پیروزی نداشته اند.
به هر حال جریان اصلاحات باید هوشیار باشد و ضمن حفظ حضور امیدوار و آگاهانه خود، به بقیه بخش های جامعه هشدار دهد که اندیشه تمامیت خواه به دنبال دلسرد کردن و نتیجه انفعال مردم است. ایران امروز در مرحله گذراست و گذر این چالش ها بدون حضور و حمایت آگاهانه ممکن نیست، مردم ایران حق ندارند نتیجه انفعال سال ۸۴ را فراموش کنند و مهم ترآنکه نباید از یاد ببرند که پوپولیسم با نفت ۱۲۰ دلاری مملکت را به چه روزگاری رساند؟
گفتمان اصلاحات باید تحلیل درست و کارشناسانه از وضعیت اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشورداشته باشد. افرایش توقعات بدون پشتوانه منطقی ، یاس و نومیدی را به دنبال خواهد داشت ، همه خبرگان و کارشناسان اذعان می کنند که حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی و مهمتر معضل میزان بالای بیکاری زمان بر است و منوط به عوامل بسیاری می باشد.
موقعیت بین المللی ایران که مرهون زحمات و تلاش های مدبرانه تیم سیاست خارجی دولت که در سایه حمایت های داهیانه مقام معظم رهبری حاصل شده است اگر نبود با توجه وضعیت اقتصادی عمومی کشور امروز یقینا با چالش های بزرگتری مواجه می شدیم.
اتاق جنگ روانی مخالفان دولت تدبیر و امید با توسل به مشکلات عمومی مردم و با سیاست افزایش توقعات و انتظارات مردم ، سعی دارند مردم در انتخابات بعدی شرکت نکنند و در غیاب مردم به اهداف خود برسند.
جریان اصلاحات ضمن اینکه حمایت منطقی و اصولی خود از جریان تدبیرو امید را بهترین راه ممکن برای حل معضلات مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و سیاسی کشور می داند باید با نقد و تحلیل کارشناسانه دولت را در تحقق وعده هایش یاری نماید ، هر چند دولت دوازدهم می توانست با بهره گیری بهتر وبیشتر از منابع انسانی کارآمد و متعهد و خبره جریان اصلاحات نتیجه مطلوب تری را بدست آورد و شاید ضعف عمده دولت نیز از همین نقطه است که عده ای علی رغم تصدی مناصب اجرایی در دولت دوازدهم همراهی چندانی با سیاست های دولت ندارند.
کلام آخر ، عده ای از عزیزان هنرمند و ورزشکار با توجه به اثرگذاریی که در جامعه به ویژه نزد قشر خاصی دارند، نباید با نوشته ها و کامنت های خود که اغلب به واسطه تحلیل سطحی از اتفاقات است سبب بروز یاس و نومیدی شوند و دوباره تاکید می شود تداوم اندیشه نوسازی و کارآمد سازی نیازمند هدف گذاری های دقیق و برنامه ریزی بلند مدت و توسعه آگاهی و دانایی عمومی است.

محمدعلی برزگری

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار