پنج شنبه ۲۸ام تیر ۱۳۹۷ , Thursday 19th July 2018

آذر ۱۶ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 146710

مطالبه گری از مسئولان، مشخصه دانشجوی انقلابی است/ دانشجویان به دنبال گفتمان سازی و تقویت آرمان‌های انقلاب باشند

به گزارش هم نوا، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم صبح امروز در نشست صمیمی با نمایندگان دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی آذربایجان ‌شرقی ضمن تبریک روز دانشجو و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجوی ۱۶ آذر ماه سال ۱۳۳۲، با بیان اینکه دانشجویان دیده بان حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند، اظهار کرد: آنها باید از دستاوردهای انقلاب اسلامی در محیط دانشگاه حفاظت کنند و در این مسیر هیچ کم کاری از این قشر فکور پذیرفتنی نیست، چرا که بنا به گفته شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی، دانشجویان موذن جامعه اند و اگر خواب بمانند، نماز امت قضا خواهد شد.

وی ادامه داد: دانشجویان باید به مسئولان مراکز علمی درباره مسائل موجود در دانشگاه ها اعم از مسائل علمی، سیاسی و فرهنگی مشاوره دهند و مسئولان دانشگاه را نسبت به مباحث و مسائل پیرامونی خود حساس کنند تا رسیدگی بیشتری از سوی دانشگاه ها صورت گیرد.

امام جمعه تبریز دانشجویان را افسران جنگ نرم خواند و افزود: این قشر فرهیخته جامعه همواره باید در مقابل تهدیدات نرم دشمنان آماده باشند و ضمن آگاه سازی اقشار دیگر جامعه، نسبت به توطئه ها و هرگونه هجمه های دشمنان مقابله به مثل کنند.

وی خاطر نشان کرد: دانشجویان بعنوان نخبگان و فرهیختگان جامعه باید بدنبال گفتمان سازی و تقویت گفتمان های متناسب با آرمان های انقلاب در محیط دانشگاه باشند و با تیزهوشی مانع کسانی شوند که می کوشند با سیاسی کاری، رشد علمی دانشگاه ها را کند کنند و باعث انحراف در مسیر رشد و پیشرفت جامعه شوند.

حجت الاسلام آل هاشم در ادامه فعال کردن ظرفیت تشکل های دانشجویی و پیگیری مطالبات دانشجویان را ضروری دانست و گفت: دانشجویان باید با برگزاری کرسی های آزاد اندیشی ضمن درخواست از مسئولان برای پاسخگویی و اقناع دانشجویان پیرامون مسائل پیش رو، در راستای پیگیری مسائل و مشکلات جامعه بکوشند.

وی با تاکید بر اینکه دانشجویان نباید از روند تحولات بین المللی بی خبر و یا بی تفاوت باشند، افزود: آگاهی از تحولات منطقه و نظام بین الملل و اتخاذ واکنش های مناسب، لازمه کار دانشجویی است.

نماینده ولی فقیه در استان اضافه کرد: مطالبه گری از مسئولان در موضوعات مختلف اقتصادی، سیاسی و علمی مشخصه دانشجوی انقلابی است.

وی با بیان اینکه تشریح دقیق افکار و توجیه افکار عمومی می تواند در عمق بخشی به انقلاب تاثیر گذار باشد، تصریح کرد: در این راستا مقایسه انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن با رژیم های قبل از پیروزی انقلاب توسط دانشجویان از جمله موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد تا از این طریق ضمن اثبات حقانیت انقلاب اسلامی، از استقلال و آزادی جمهوری اسلامی ایران دفاع کنیم.

امام جمعه تبریز در ادامه ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را ضروری خواند و تذکر لسانی درباره امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه همگانی اعلام کرد و گفت: بنا به برای اینکه جامعه ایده آلی داشته باشیم باید معروفات را تقویت و از منکرات دوری نماییم و این موضوع را باید ابتدا از خود شروع کنیم.

وی در پایان بر اسلامی شدن محیط دانشگاه ها تاکید کرد و ادامه داد: در این راستا باید از ظرفیت های علما و روحانیون استفاده شود.

مسئول بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی نیز طی سخنانی در این نشست ضمن تبریک روز دانشجو و پیروزی جبهه اسلامی بر نماد و مصداق جبهه کفر در کشورهای عراق و سوریه، با اشاره به دستور شب گذشته ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس شریف اظهار کرد: تصمیم روز گذشته ادامه سفاهتهایی بود که از رئیس جمهور احمق و دیوانه آمریکا شاهد بوده ایم اما قطعا این موضوع نیز بنفع اسلام به پایان خواهید رسید و موجب اتحاد دوباره مسلمین و تحقق وعده مقام معظم رهبری مبنی بر اضمحلال و نابودی اسرائیل و آمریکا خواهد شد.

عبدالله شادی ادامه داد: بنده بعنوان مسئول بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی و به نمایندگی از تمام دانشجویان استان اقدام اخیر رئیس جمهور آمریکا را محکوم می کنم.

وی در ادامه خواستار احیای صحبت های دانشجویی در نماز جمعه، جلسات اخلاق و استفاده از حضور علما و روحانیون در این جلسات شد.
شادی در پایان از راه اندازی گروه های تخصصی مطالبه گری در شهرستانهای آذربایجان شرقی خبر داد و با تاکید بر لزوم تربیت کادر هم تراز انقلاب اسلامی، از امنیتی شدن فضای استان در برخی جلسات انتقاد کرد.

گفتی است؛ در این نشست تعدادی از دانشجویان به نمایندگی از دانشجویان بسیجی آذربایجان شرقی را عنوان و به ارائه نقدها و نظرات خود در مورد مسائل بین المللی، ملی، استانی و شهری در حوزه های مختلف پرداختند.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار