یکشنبه ۲۹ام مهر ۱۳۹۷ , Sunday 21st October 2018

آذر ۱۶ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 146686

۲۵۰ روستای آذربایجان‌شرقی در محاصره برف

رئیس مرکز مدیریت راه‌های آذربایجان‌شرقی گفت : برف و کولاک راه 250 روستا در استان را مسدود کرده است.

به گزارش هم نوا به نقل از فارس، حسین بلوکی امروز در گفت‌‌و‌گویی اظهار داشت: بارش برف در استان آذربایجان‌شرقی موجب مسدود شدن راه ۲۵۰ روستا در استان شده است.

وی با بیان اینکه با تلاش همکاران راهداری راه روستایی ۴۵۵ روستا در استان بازگشایی شده است، افزود: در حال حاضر راه ۶۰ روستا در شهرستان ورزقان، ۵۰ روستا در کلیبر، ۳۰ روستا در ورزقان و ۳۰ روستا در شهرستان هوراند مسدود است.

بلوکی خاطرنشان کرد: با توجه به ادامه بارش احتمال مسدود شدن راه‌های روستایی بازگشایی شده وجود دارد.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های آذربایجان‌شرقی در مورد راه‌های اصلی استان نیز گفت: تمام راه‌های اصلی و فرعی آذربایجان‌شرقی باز است.

بلوکی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۶۷۱ دستگاه شامل بلدوزر، لودر، گریدر،کامیون، برف خور، نمک پاش، تراکتور و سایر دستگاه‌های سبک و سنگین است که برای طرح راهداری زمستانی تجهیز شده‌اند مشغوئل برف روبی هستند.

وی گفت: تعداد ۹۲۲ نفر عوامل راهداری زمستانی شامل نیروی انسانی ثابت، فصلی و پشتیبان در ۵۰ باب راهدارخانه ثابت و۹۱ اکیپ راهداری برای خدمات رسانی به کاربران جاده‌ای ساماندهی شده‌اند.

بلوکی  راه‌های تحت پوشش برف روبی استان را بیش از  ۱۴ هزارکیلومتر برشمرد و افزود: اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان در راستای وظایف ذاتی خود با بسیج همه جانبه همکاران و بکارگیری همه امکانات و استقرار در مسیرهای حوزه استحفاظی و افزایش گشت‌های راهداری به ویژه در محورهای پرتردد نسبت خدمات رسانی به مترددین جاده‌ها اقدام  می‌کنند.

وی به پاسخگویی ۲۴ ساعته به هموطنان ازطریق تلفن گویای ۱۴۱درخصوص وضعیت راهها وشرایط آب وهوایی اشاره نمود.

جواد ناموران رئیس پلیس راه آذربایجان‌شرقی نیز گفت: تمام جاده‌های استان به دلیل بارش برف لغزنده و حادثه‌ساز بوده و شهروندان از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.

رئیس پلیس راه آذربایجان‌شرقی گفت: بررسی وضعیت خودرو قبل از حرکت به لحاظ پر بودن باک بنزین، سالم بودن لاستیک‌ها و برف پاک‌کن و چراغ‌های عقب و جلو و همچنین همراه داشتن لباس گرم و خوراکی لازم برای افرادی که قصد سفر دارند، لازم است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار