پنج شنبه ۲۸ام تیر ۱۳۹۷ , Thursday 19th July 2018

آذر ۱۶ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 146661

نماینده مجلس: اصلاح ساختار نظام اداری مستلزم ارتقای سطح کیفی دانشگاه هاست

به گزارش هم نوا به نقل از ایرنا، علی جلیلی روز پنجشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران مراغه افزود: ریشه یابی و ارائه راهکار به عنوان یکی از راهبردهای اساسی در رفع مشکلات و دغدغه های مردم باید مورد توجه مدیران ادارات قرار گیرد.
وی با اشاره به وجود برخی انتقادات از عملکرد مدیران ادارات مراغه ادامه داد: اگر مشکل و مطالبات مردم در ادارات در قالب صورت مسئله ای مطرح نشده و راهکاری در آن نهاد برای رفع آن اندیشیده نشود، عملکرد آن سازمان یا اداره ضعیف است.
وی همچنین با اشاره به مشکل کم آبی و خشکسالی در منطقه به ویژه خشکی دریاچه ارومیه گفت: بررسی عوامل وقوع این رویداد تاسف برانگیز و چالشی، نیازمند ورود و مشارکت دانشگاه ها در زمینه بررسی علمی عوامل محیطی و جغرافیایی در این خصوص است.
جلیلی با بیان اینکه هم اکنون دانشگاه های کشور از نظر علمی و ساختاری پیشرفت مناسبی نداشته اند، افزود: بیشتر دانشگاه های کشور از نسل های دوم مراکز علمی هستند.
وی ادامه داد: مراکز علمی و دانشگاهی نسل چهارم باید هزاران شغل در جامعه ایجاد کنند لیکن در این امر اهتمام و حرکت موثری در این زمینه انجام نشده است.
وی اضافه کرد: عدم توسعه صنایع تبدیلی در کشور به دلیل ورود بی رویه دستگاه ها و تجهیزات صنعتی از خارج بوده و این در حالی است که دانشگاه ها اقدام و حرکت مناسبی برای خودکفایی در این زمینه نداشته اند.
نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس همچنین با اشاره به وضعیت آزادراه مراغه – هشترود گفت: با توجه به عدم صدور مجوز سرمایه گذاری بانک سپه در این طرح ملی به عنوان یکی از سرمایه گذاران، این مشکل در رایزنی با رئیس بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار در حال مرتفع شدن است.
به گفته جلیلی، این آزادراه به طول ۹۲ کیلومتر تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری می رسد، این طرح بزرگ ملی که در ۶ قطعه در حال اجراست در مجموع ۱۷.۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
طرح آزادراه مراغه – هشترود که از سال ۹۳ آغاز شده از مطالبات و دغدغه های مردم این خطه است و با مشارکت بانک سپه و وزارت راه و شهرسازی در حال اجراست.
جلیلی افزود: پیشنهاد ارایه شده به وزارت راه و شهرسازی، اتصال این آزادراه به سایر راه های مواصلاتی غرب کشور برای رهایی از بن بست موجود این شهرستان انجام شده است.
شهرستان های مراغه و عجب شیر با حدود ۳۳۵ هزار جمعیت، یک کرسی در مجلس شورای اسلامی دارند و در جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده اند.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار