پایگاه خبری - تحلیلی هم‌نوا

خرداد ۳۰, ۱۳۹۸ / June 20, 2019

امروز نقش رسانه ها مانند نقش صحابه در عصر رسول اکرم(ص) است

مهیار فاضل
آئین اختتامیه جشنواره رسانه ای ابوذر، ظهر امروز در محل سینما قدس تبریز برگزار شد. 

به گزارش هم نوا آئین اختتامیه جشنواره رسانه ای ابوذر، ظهر امروز با حضور مسئولین استانی و اصحاب رسانه در محل سینما قدس تبریز برگزار و از نفرات برتر این دوره از جشنواره تجلیل شد. 

فرمانده سپاه آذربایجان شرقی، در این مراسم ضمن یادآوری جایگاه ویژه خبرنگاران در شرایط فعلی انقلاب و کشور اظهار کرد: اگر تلاش های بی شائبه و شبانه روزی قشر خبرنگار در انتقال پیام های صحیح در دوران اوایل انقلاب نبود،دشمنان قسم خورده ایران اسلامی نسخه انقلاب را جور دیگری پیچیده بودند.

عابدین خرم در جمع فعالین عرصه خبر، کار خبرنگاران را ارزشمند خواند و نقش اصلی آنها در جامعه را اینگونه بیان کرد: خبرنگار ها لحظات زوال پذیر جامعه را به رویداد های ماندگار در تاریخ تبدیل می کنند.

وی همچنین با گریزی کوتاه به فعالیت های سردمداران آمریکایی بیان کرد:

سردمداران آمریکایی بی شک احمق هستنند نه دیوانه.و این نکته از توافق هایی که به نام حقوق بشر و با هدف استعمار کشور ها انجام شده می‌توان فهمید.

فرمانده سپاه استان ادامه داد: در منطق آمریکایی ها اگر کشوری از ارزش های خود دفاع کند انگ ضد حقوق بشری می‌خورد و غیرقابل تحمل خوانده می شود.

خرم، خبرنگاری را تمرین مبارزه با ذلت خواند و ابراز کرد: خبرنگار باید روحیه مبارزه و استقامت داشته باشد و دولت نباید با خود سانسوری دشمن را تهییج کند.

وی همچنین در مورد جنگ نرم گفت: امروزه در سراسر دنیا روال جنگ از نظامی و سخت به روانی و نرم تغییر پیدا کرده است.

فرمانده سپاه استان افزود: جنگ نرم، جنگ رسانه ها، اخبار و رویداد ها است که مرز نمی شناسد. پس پدافند پیشه کردن در این جنگ امری نادرست است.

خرم بهترین راه خنثی کردن توطئه های جنگ نرم دشمنان را تأسیس شبکه جهانی امت اسلامی خواند و گفت: بهترین راه برای مبارزه با دشمنان از طریق جنگ نرم تأسیس شبکه جانی امت اسلامی است و این جا است که پای جوانان انقلابی-رسانه به میدان کشیده می شود. همچنین ما می توانیم از طریق این شبکه علم، دانش و اعتقادات خود را با جهان در میان بگذاریم.

فرمانده سپاه استان همچنین رسالت رسانه ها را ادامه رسالت پیامبر اکرم و یارانشان دانست و گفت: رسالت رسانه ها همانند رسالت ابوذر و عمار و یاسر در زمان پیامبر اکرم(ص) آگاهی است.

خرم ادامه داد: رسانه های شفاف تعهدآور هستند و می توانند پتانسیل های شناخته نشده را شناسایی و ظرفیت های بلااستفاده را تبدیل به مطالبه کنند.

وی در مورد مطالبه از مسئولین نیز بیان کرد: نباید مطالبه از مسئولین عیب تلقی شود، بلکه ناکارآمدی یک مسئول دولتی یا غیردولتی بایستی امری ناثواب پنداشته شود.

فرمانده سپاه استان گریزی هم به تنور داغ شایعات فضای مجازی زد و گفت: دشمنان زخمی انقلاب قصد دارند با داغ تر کردن تنور شایعات انقلابی را ناکارآمد جلوه دهند که کل بشریت به آرمان های آن عشق می ورزد. که نقش رسانه در تبدیل این شرایط بحران به آرامش در درون کشور انکار ناپذیر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب