شنبه ۳۱ام شهریور ۱۳۹۷ , Saturday 22nd September 2018

آذر ۱۶ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 146587

استثناهای قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان در ادارات و سازمان‌ها

استاندار آذربایجان شرقی گفت: به‌کارگیری بازنشستگان ممنوع بوده اما استثناهایی وجود دارد.

به گزارش هم نوا به نقل از فارس، مجید خدابخش در جمع کارآفرینان آذربایجان‌شرقی، در خصوص بحث به‌کارگیری بازنشستگان با بیان اینکه به‌کارگیری بازنشستگان ممنوع بوده اما استثناءهایی وجود دارد، اظهار داشت: آن‌هایی که امروز می‌بینید حضور دارند جزو استثناءها هستند، که شامل مقامات یعنی رئیس‌جمهور معاون، رئیس‌جمهور، وزرا، نمایندگان مجلس، معاونان وزرا و استانداران و معاونان استانداران و سفرا می‌شود.

وی افزود: همچنین ایثارگران جزو استثناها هستند که بر این اساس جانبازان ۲۵ درصد به بالا و با بیش از ۶ ماه حضور در جبهه و ایثارگران را باوجود بازنشستگی توان به کار گرفت.

استاندار آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: همچنین بازنشستگان را با توجه به اینکه هر کارمند ۱۷۵ ساعت است می‌توان به میزان یک‌سوم یعنی ۶۰ ساعت به کار گرفت و به‌غیراز این مسائل ممنوع بوده و تصرف غیرمجاز در اموال محسوب شده و قطعاً برخورد می‌شود.

وی در خصوص حضور بانوان در رأس دستگاه‌های اداری، بیان کرد: تلاش خواهیم کرد در یکسری مشاغل که مدیریت بانوان نتیجه مطلوبی دارد زمینه حضور را آماده کنیم.

خدابخش بابیان اینکه رئیس‌جمهور نیز بر این امر تأکید داشته‌اند، گفت: حوزه بهداشت و درمان و آموزش‌وپرورش علی‌الخصوص دانشگاه‌های حوزه‌هایی هستند که بانوان بهتر می‌توانند مؤثر باشند.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار