جمعه ۳۰ام شهریور ۱۳۹۷ , Friday 21st September 2018

آبان ۲۳ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 142841

بیمارستان جدید کودکان تبریز تا دو سال آینده به بهره برداری می‌رسد/ بدهی ۳۳ میلیاردی بیمارستان کودکان

<p style="text-align: justify;">رئیس مرکز آموزشی و درمانی کودکان تبریزبا ارائه توضیحاتی در خصوص نبود پزشک مقیم در اورژانس بیمارستان کودکان تبریز گفت: سه پزشک کشیک به طور دائم در اورژانس حضور دارند. ولی پزشکان مقیم به علت تعرفه کم تمایل کمی برای حضور در اورژانس دارند.</p>

به گزارش هم نوا، سیامک شیوا اظهار کرد: امروزه سرطان لنفوم کودکان قابل درمان بوده و سرطان لوسمی نیز تا حد زیادی قابل کنترل است و کودکان ما از کیفیت کم خدمات و روند درمان از دنیا نمی روند، بلکه عفونت سبب مرگ و میر آنان می شود که بخش عمده ی عفونت نیز ناشی از مراجعات و ملاقات های بیش از حد خانواده ها به بخش خون بیمارستان است.

وی در ادامه بیان کرد: مرکز کودکان تبریز یکی از بهترین مراکز ارائه دهنده ی خدمات تشخیصی کودکان کشور است که خدمات ارزنده ای را به بیماران شمالغرب کشور ارائه می دهد. هر چه توانمندی ها و امکانات بیمارستان بیشتر باشد، کیفیت خدمات ارائه شده نیز بهتر خواهد شد؛  و یک لحظه غفلت موجب از بین رفتن یک کودک به عنوان امید و آینده ساز کشور می شود.

شیوا با بیان این که حدود ۸۰ متخصص کودک در مرکز آموزشی و درمانی کودکان مشغول به کار هستند، بیان کرد: بهترین متخصصان و پزشکان فوق تخصص کشور که در سطح بین المللی مطرح هستند، به بیماران ارائه ی خدمت می کنند.

وی با اشاره به توانمندی‌ها و اقدامات بیمارستان کودکان تبریز گفت: این بیمارستان حدود ۴۸ سال پیش با اعطای یک خیر ساخته شد و مجموعه کنونی بعدها به ساختمان قدیمی افزوده است. ساختمان جدید بیمارستان نیز از هشت سال پیش کلید خورد. ولی روند پیشرفت آن به کندی پیش می رفت و با پیگیری های ریاست دانشگاه از چهار سال پیش، این ساختمان نیز به اتمام رسید.

شیوا افزود: بخش خون، نوزادان، اتاق CPR، بخش PICU و اورولوژی، رادیولوژی، اودیومتریو و نوار مغزی از جمله بخش هایی هستند که پیشرفت فیزیکی و توسعه ی خدمات درمانی در آن ها مشهود است.

وی بیان کرد: با توجه به حجم بالای مراجعان از کل منطقه ی شمالغرب کشور به این مرکز، در برخی موارد مجبور به بستر کردن بیماران در بخش های غیرمرتبط می شویم، که امیدواریم این مشکلات پس از افتتاح بیمارستان ۵۳۰ تختخوابی جدی

اخبار مرتبط :نظرات بسته است.

آخرین اخبار