شنبه ۲۷ام آبان ۱۳۹۶ , Saturday 18th November 2017

آبان ۲۳ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 142764

عضو کمیسیون شورای مجلس

بیمارستان جدید اسلام آباد در زلزله به جای پناهگاه،آوار شد/مردم توزیع اقلام را مدیریت کنند/ ضوابط ساخت ساختمان‌ باید با جدیت پیگیری شود

عضو کمیسیون شورا در مجلس با اشاره به بازدید از مناطق اسلام‌آباد غرب، سرپل ذهاب و قصرشیرین گفت: در منطقه اسلام‌آباد غرب بیمارستانی تازه افتتاح شده بود که به طور کامل تخریب شد و این نشان دهنده خیانت پیمانکار و ناظر بوده است که مجلس به این موضوع رسیدگی خواهد کرد.

به گزارش هم نوا به نقل از فارس، احمدعلیرضا بیگی دقایقی پیش در گفت‌وگویی با اشاره به بازدید خود از مناطق زلزله‌زده غرب کشور اظهار داشت: طبق تصمیمی که مجلس شورای اسلامی گرفته شد، نمایندگان چهار کمیسیون شورا، بهداشت و درمان، اجتماعی و عمران برای نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی و امدادی عازم این مناطق شدند.

وی با بیان اینکه بنده نماینده کمیسیون شورا بودم که این کمیسیون ارتباط مستقیم با مدیریت بحران، امدادرسانی و خدمات اسکان اضطراری دارد، بیان کرد: در طول این سفر ماموریت نظارت بر زیرساخت‌های مهیا شده در مدیریت بحران را دارم تا گزارش آن را به مجلس بدهم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس ابراز کرد: علاوه بر ماموریت نظارت بر عملکردها، ماموریت تصمیم‌گیری در مورد ساختمان‌هایی با اهمیت ویژه از جمله بیمارستان و مدارس را نیز خواهیم داشت که چرا به جای پناهگاه بودن بر سر مردم آوار شدند و این موضوع جای تاسف دارد.

وی با اشاره به بازدید از مناطق اسلام‌آباد غرب، سرپل ذهاب و قصرشیرین بیان کرد: در منطقه اسلام‌آباد غرب بیمارستانی تازه افتتاح شده بود که به طور کامل تخریب شده و این نشان دهنده خیانت پیمانکار و ناظر بوده است که مجلس به این موضوع رسیدگی خواهد کرد.

بیگی با تاکید به اینکه باید آیین‌نامه و ضوابط در خصوص نحوه ساخت ساختمان‌های با اهمیت به طور جدی پیگیری شود، ادامه داد: در حوادث غیرمترقبه زمان بسیار اهمیت دارد ولی به علت تخریب بیمارستان تازه افتتاح شده، مردم مصدومان خود را به سایر مناطق انتقال می‌دهند.

وی اذعان داشت: در شرایطی که مردم بی‌سرپناه بوده و تمام هست و نیست خود را از دست داده‌اند، حضور مسؤولان کنار آنها باعث دلگرمی شده و باعث می‌شود آنها مسؤولان را همیشه در کنار خود ببینند.

عضو کمیسیون شورا مجلس متذکر شد: در این ماموریت شاهد نابسامانی در توزیع اقلام بین مردم بودیم که این موضوع باید حل شود.

وی اضافه کرد: همه زلزله‌زدگان نیاز به اقلامی از قبیل آب آشامیدنی، چادر، پتو، کنسرو، غذا و غیره دارند و تنها دستگاه‌های دولتی و هلال احمر نمی‌توانند کاری از پیش ببرند، از این رو باید با ساز و کار مناسب مردم خود وضعیت بحرانی را مدیریت کنند و اجازه دهند به صورت متوازن اقلام به همه برسد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار