دوشنبه ۲ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 24th September 2018

آبان ۲۳ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 142749

آذربایجان شرقی یکصد هزار ورزشکار زن سازمان یافته دارد

<div class="col-sm-6">
<p style="text-align: justify;">مسئول امور ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: هم اکنون تعداد ۱۰۰ هزار نفر ورزشکار سازمان یافته در این استان وجود دارد که در ۲۱ شهرستان به فعالیت در رشته های مختلف می پردازند.</p>

</div>
<div class="col-sm-6"></div>

به گزارش هم نوا، لیلا جاویدان  در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه ۴۷رشته مختلف ورزشی در بخش بانوان آذربایجان شرقی فعال است، افزود: در حوزه ورزش همگانی، ۲۵۶ ایستگاه ورزش صبحگاهی در نظر گرفته ‌شده و سالن‌هایی که متعلق به اداره کل ورزش و جوانان است همگی به بخش خصوصی واگذار شده ، اما قبل از ظهرها به بانوان ارائه سرویس می ‌کنند.

وی اظهار کرد: تنها سالنی که به صورت اختصاصی و تمام وقت برای ورزش بانوان در شهر تبریز وجود دارد، سالن کوثر است که آن هم به صورت حاکمیتی نگه داشته شده تا تمرینات تیم‌های منتخب بانوان در این سالن انجام شود.

جاویدان یادآور شد: امسال افزون بر ۱۰۰ همایش مختلف از جمله تجمع‌های مختلف پیاده‌روی و کوهپیمایی برای بانوان برگزار شده است و سعی کرده‌ایم در کنار ورزش همگانی، بحث نشاط را نیز در قالب جنگ‌های شادی، ارتقای مهارت‌های سبک زندگی و تغذیه صحیح تقویت کنیم تا سطح آگاهی بانوان را نسبت به سلامتی و ایجاد فرهنگ نشاط افزایش دهیم.
وی اضافه کرد: در هر رشته ورزشی روی دو بُعد قهرمانی و همگانی کار می‌ کنیم و خدمات مختلفی را برای تقویت این دو بعد ارائه کرده‌ایم، از جمله در رشته والیبال افزون بر سه هزار نفر استعدادیابی شده است تا بتوانیم از بعد همگانی به قهرمانی برسیم.

جاویدان با بیان اینکه سند راهبردی توسعه ورزش قهرمانی و همگانی بانوان در افق چهار ساله تدوین شده است، گفت: در این سند، چهار برنامه در نظر گرفته‌ ایم تا به اهداف مختلف‌ از جمله موفقیت در انتخابی‌های تیم ملی، اعزام به مسابقات آسیایی و حضور در المپیک برسیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار