دوشنبه ۲ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 24th September 2018

آبان ۲۳ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 142739

قطار سریع السیر مراغه – تهران پس از بازسازی دوباره مسافرگیری می کند

<p style="text-align: justify;"> رئیس ایستگاه راه آهن مراغه با تکذیب برخی شایعات در فضای مجازی مبنی بر حذف قطارهای مسافری این شهرستان به مقصد تهران گفت: قطار سریع السیر مراغه - تهران پس از بازسازی و ساماندهی، دوباره در این مسیر مسافرگیری می کند.</p>

به گزارش هم نوا به نقل از ایرنا، حسن حاجی زاده افزود: با توجه به گلایه های مردم نسبت به وجود برخی مشکلات در واگن های این قطار، بازسازی و مناسب سازی آن در دستور کار راه آهن قرار گرفت و به زودی و پس از رفع نواقص و مشکلات به ناوگان ریلی بازخواهد گشت.

وی ادامه داد: این اقدام در راستای جلب رضایت مردم و مسافران و رفع نواقص موجود در این قطار توسط شرکت راه آهن جمهوری اسلامی انجام می شود.

وی با اشاره به وجود برخی انتقادها در خصوص حذف احتمالی برخی قطارهای مسافری در مسیر مراغه – تهران اضافه کرد: این اظهارات شایعه بوده و هیچ قطاری در این مسیر حذف نشده و سهمیه موجود برای مسافرگیری از این ایستگاه به قوت خود باقی است.

وی گفت: هم اکنون ۲ قطار به صورت روزانه و رفت و برگشت در مسیر مراغه – تهران فعال بوده و به دلیل بازسازی قطار سریع السیر، مسافران می توانند تا اتمام عملیات نوسازی از قطار سریع السیر تبریز – تهران استفاده کنند.

حاجی زاده با اشاره به خدمات دهی به زائران مشهد مقدس از طریق ناوگان ریلی در ایستگاه مراغه افزود: در حال حاضر ۲ قطار در هفته به مسافران این مسیر خدمات ارایه می کند.
وی ادامه داد: رویکرد اصلی راه آهن به عنوان یکی از مهم ترین ارکان حمل و نقل کشور، خدمات رسانی مناسب به آحاد جامعه بوده و در این راستا، ارائه خدمات رفاهی به مسافران از اولویت های ناوگان ریلی است.

وی اضافه کرد: ایستگاه راه آهن مراغه با قدمت بیش از ۶۰ ساله و ارایه خدمات به مسافران مراغه – تهران با ظرفیت ۳۲ واگن در روز، نقش مهمی در حمل و نقل مسافری منطقه ایفا می کند.
شهرستان مراغه با حدود ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار