جمعه ۲۹ام تیر ۱۳۹۷ , Friday 20th July 2018

آبان ۲۳ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 142640

بدون جذب سرمایه‌گذار نمایشگاه در حد یک مد باقی می‌ماند

به گزارش هم نوا به نقل از روابط عمومی پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی rinotex۲۰۱۷، معصومه آقاپور در حاشیه بازدید از پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی با بیان اینکه خلاقیت و نوآوری را باید از هم جدا کنیم، اظهار کرد: نوآوری به این معناست که مسائل مطرح در قرن ۲۱ را جور دیگری نگاه کنیم و منظور از خلاقیت نیز ابداع کردن است که خوشبختانه ایرانی‌ها در بخش خلاقیت دارای قدرت تخیل بالا بوده و در دنیا زبانزد هستند.

وی ادامه داد: متأسفانه ما در برخی از مسائل کپی کاری کرده و یا به دنبال کوتاهترین راه‌ هستیم که این روش‌ها باعث کاهش عمر تولیدات می‌شود و بهتر است در بخش نوآوری نیز اقداماتی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه تولیدات‌ ما نباید به تحریم‌ها وابسته شود، گفت: امروزه اکثر نرم‌افزارهای تولیدی به شرکت مایکروسافت ختم می‌شود.

آقاپور در ادامه یادآور شد: تشویق‌های بی‌مورد و اغراق آمیز در بخش فناوری باعث درجا زدن‌ و هم منجر به روزمرگی می‌شود.

وی با بیان اینکه بنده نایب رئیس کمیته‌ طراحی قوانین شرکت‌های دانش بنیان در کمیسیون اقتصادی هستم، گفت: در ۱۲ ماده‌ موارد و موانع بخش دانش بنیان را نوشته‌ایم و بررسی ریسک‌های سرمایه‌گذاری مهم‌ترین بحثی بود که دوست داشتم در این نمایشگاه مطرح شود.

 آقاپور همچنین خاطرنشان ساخت: بدون جذب سرمایه‌گذار نمایشگاه در حد یک مد باقی می‌ماند، ما تولید کننده خوبی هستیم، ولی فروشنده خوبی نیستیم.

پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع‌رشیدی از ۲۰ لغایت ۲۴ آبان‌ماه سال‌جاری در نمایشگاه بین‌المللی تبریز برپا است و در جریان برگزاری این نمایشگاه ۲۸ رویداد فناورانه برگزار می شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار