جمعه ۲۹ام تیر ۱۳۹۷ , Friday 20th July 2018

آبان ۲۲ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 142573

پروژه مغازه‌های سنگی، گام ارزشمند شهرداری تبریز در حفاظت از معماری تاریخی

به گزارش هم نوا، ایرج‌‌شهین‌باهر در بازدید از طرح پیاده‌راه و احیای جداره‌های مغازه‌های سنگی  اظهار داشت: طرح داش‌ماغازلار، با همکاری کارشناسان میراث فرهنگی و پس از مطالعات اساسی، عملیاتی شده و با توجه به موقعیت طرح در محدوده مرکزی شهر، گام ارزشمندی در حفاظت از معماری اصیل تاریخی به شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: پیاده‌راه معروف داش‌ماغازالار، از مسیرهای تاریخی است که پیش‌تر به ثبت ملی نیز رسیده است با این حال، برخی نابسامانی‌ها، زواید بصری، حفاری‌ها و انشعابات پراکنده، موجب مخدوش‌شدن چهره کلی این بافت تاریخی شده است.

شهردار تبریز اضافه کرد: شهرداری منطقه ۴ تبریز، به منظور جبران همین نابسامانی، با اجرای مطالعات معماری، ساماندهی و احیای جداره‌ها را در این مسیر ۲۰۰ متری آغاز کرده است.

شهین‌باهر بر لزوم تسریع در اجرای پروژه با حفظ شاخص‌های فنی و کیفی تاکید کرد و افزود: طرح مطابق زمان‌بندی ارائه‌شده، تا دی‌ماه مصادف با آغاز برنامه‌های گردشگری ۲۰۱۸ تکمیل خواهد شد.

شهردار تبریز با قدردانی از همکاری اصناف و مغازه‌داران این پیاده‌راه اظهار داشت: علاوه‌ بر دستاوردهای تاریخی و فرهنگی پروژه پیش‌بینی می‌شود اجرای این طرح دست‌کم ۲۰ درصد ارزش افزوده این محور را افزایش دهد؛ همین امر می‌تواند یک انگیزه مضاعف برای همکاری اصناف محترم داش‌ماغازالار در حفظ و نگهداری پروژه باشد.

وی همچنین در این بازدید، از مدیریت فنی و عوامل اجرایی پروژه نیز قدردانی کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار