دوشنبه ۲ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 24th September 2018

مهر ۱۷ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 138588

هر کودک نشانی خداست/ نشانی درست را نشان نشانی ها بدهیم

در هفته ملی کودک قرار داریم. هفته ای که اگر بنا باشد، واقعا قدرش را بدانیم، نه یک روز و دو روز که کل سال را به این روز نسبت می دادیم.

 

به گزارش هم نوا، هفته ملی کودک تنها یک هفته نیست، تنها یک مناسبت نیست، تنها یک صفحه از تقویم نیست، بلکه تمام آن چیزی است که ما را می تواند به جهانی مطلوب برساند. به رؤیای دیرینه بشری! سعادت، رهایی و آرامش!

راه چندان دور و درازی هم نمی خواهد، همین که همه مسئولین و مردم، تمام سیاسی کاری ها و دغدغه های اقتصادی را برای لحظه ای کنار بگذارند و ریشه بسیاری از خطاها و اشتباهات جبران ناپذیر دیروز و امروز و فردا را تنها در یک واژه معصوم به نام کودک ببینند، راهی جدید باز می شود. راهی که با قاطعیت تمام می گوید، اگر کودکان را امروز درست دریابیم، مردان و زنان آینده   دیگر نیازی به نظارت و کنترل و قانون های سخت ندارند. به شرطی که نشانی را درست نشانشان دهیم.

در هفته ملی کودک، متولیان فرهنگی کودکان و نوجوانان در آذربایجان شرقی نیز همسو با سایر ارگان ها سعی دارند، این هفته را ارج نهند و ثابت کنند که برای آگاه سازی و توانمندسازی نسل آینده آستین هایشان را بالا زده اند. دیروز آیین بزرگداشت روز جهانی کودک توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  با حضور معاون عمرانی استانداری آذربایجان‌شرقی در تبریز برگزار شد.

معاون عمرانی استانداری آذربایجان‌شرقی در آیین بزرگداشت روز جهانی کودک گفت: اگر طبق شعار هفته کودک با نگاه « هر کودک نشانه خداوند است»، عمل کنیم، قطعاً می‌توان جامعه‌ای صالح، توسعه‌گر و پیشرفته را به نسل آینده تحویل داد.

محمدصادق پورمهدی اظهار داشت: به راستی هر کودک نشانه و آیتی از آیات خداوند بوده و باید با توجه به این موضوع کودکان را پرورش داد.

وی با بیان اینکه کودکان نمایندگان متولیان ترافیک در خانواده هستند، افزود: کودکان بایستی نکات ایمنی راهنمایی و رانندگی را به خانواده‌هایشان گوشزد کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: خانواده‌ها باید با تربیت صحیح کودکان خود، سلامت جامعه را بیمه کنند.

 

مدیرکل کانون پرورش فکری و کودکان آذربایجان‌شرقی نیز در آیین بزرگداشت روز جهانی کودک گفت: با توجه به اینکه هفته کودک در سال‌جاری متقارن با ماه محرم شده، از این رو شعار امسال این هفته «هر کودک نشانی خداست » انتخاب شد، زیرا معتقدیم هر یک از کودکان جزیی از نشانه‌های خداوند بوده و بهانه زندگی بزرگ‌ترها هستند.

هادی یوسف‌زاده ضمن تبریک فرارسیدن هفته ملی کودک اظهار داشت: همه ساله از تاریخ  ۱۵ تا ۲۱ مهرماه، هفته ملی کودک نامگذاری شده که هدف از این روز توجه ویژه بزرگ‌ترها به دوران کودکی و نیازهای این دوران است.

وی با بیان اینکه بیشترین سرمایه دولت در دوران کودکی است، افزود: هر کشوری که جوان بوده و تعداد کودکان زیادی داشته باشد آن کشور جزو کشورهای پیشرفته محسوب می‌شود.

یوسف‌زاده اذعان داشت:  امید است برنامه‌های پیش‌بینی شده برای هفته کودک برای کودکان  مفید واقع شود و شور و انرژی را در وجود آنها جاری سازد.

وی یکی از اهداف اصلی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را توجه ویژه به آسیب‌های اجتماعی در حوزه کودک و نوجوان مطرح کرد و گفت: یکی از برنامه‌ها، توجه به آسیب‌های فضای مجازی است. که نشست‌های تخصصی و برپایی کارگاه‌های ادبی در این زمینه و همچنین در زمینه محیط زیست، سلامت و ایمنی خواهیم داشت.

مدیر کل کانون آذربایجان شرقی افزود: ثبت نام برای تمامی کودکان و نوجوانان در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به همین مناسبت به مدت یک هفته رایگان خواهد بود.

گفتنی است ویژه برنامه بزرگداشت روز جهانی کودک با اجرای مسابقه و مداحی توسط کودکان و نیز افتتاح نمایشگاه آثار کلاس‌های تابستانی اعضای مجتمع کانون پرورش فکری استان که شامل نقاشی، سفال، کاردستی بود، به پایان رسید.

لازم به ذکر است، نمایشگاه فوق که شامل آثار کودکان و نوجوانان رده سنی ۸ الی ۱۲ می باشد، به مدت یک هفته در محل مجتمع کانون برای بازدید علاقمندان دایر خواهد بود.

ساناز شهابی

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار