شنبه ۲۷ام آبان ۱۳۹۶ , Saturday 18th November 2017

شهریور ۲۳ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 135749

نائب رئیس خانه‌ی سینمای ایران:

توسعه فرهنگی؛ لازمه توسعه پایدار ایران/ لزوم توجه به حوزه سینما در تبریز۲۰۱۸

نائب رئیس خانه‌ی سینمای ایران گفت: اگر دقت کنیم شناخت ما از ملت‌های دیگر از روی صدا و تصویر نشات می‌گیرد که سینما نیز در این زمینه نقش بسیار مهمی دارد.

به گزارش هم نوا، مرتضی رزاق کریمی در آیین افتتاح خانه‌ی سینمای مستند تبریز اظهار کرد: هر قدم موثری که در راستای امر فرهنگ اتفاق بیا‌فتد حافظه‌ی تاریخی و اجتماعی قوم و فرهنگ ما را جمع آوری می‌کند تا امکان نگاه دوباره به موضوع محقق شود.

وی گفت: به جرات می‌توان گفت طی ۱۰۰ سال آینده تاریخ معاصری که ساخته می شود گذشته ما را یک افسانه خواهد دانست چرا که سند و مستندات چندانی وجود ندارد و امروزه نیز خیلی از رویدادها سند نشده است.
رزاق کریمی بیان کرد: اگر سازوکار مستندنگاری و خلق اثر مستند خلاق، تبدیل به یک رویه شود که جریان آموزشی و فرهنگی نیز در خلق این مستندات دستی داشته باشند اتفاق خوبی در عرصه‌ی مستندسازان را شاهد خواهیم بود.
وی ادامه داد: ما اگر بخواهیم توسعه‌ی موفقی داشته باشیم باید به توسعه‌ی پایدار فکر بکنیم که یکی از لازمه‌های توسعه پایدار، توسعه‌ی فرهنگی می‌باشد که این زمانی اتفاق می‌افتد که ما از تاریخ عصر در حال حاضر شناختی داشته باشیم و امکانی بهتر از سینمای مستند برای رسیدن به این شناخت وجود دارد.
وی خاطر نشان کرد: انجمن تهیه کنندگان مستندات هعم آمادگی این را دارد که امکانات در اختیار کسانی که طرح قاطعی دارند و در این امر فرهنگی و تثبیت حافظه‌ی تاریخی نقش موثری خواهند داشت، بگذارد.
نائب رئیس خانه‌ی سینمای ایران عنوان کرد: خانه‌ی سینما نیز از افراد مستعد در این زمینه استقبال می‌کند و منتظر نظر‌های خوب و موثر شما می‌باشد.
وی در خاتمه در خصوص تبریز ۲۰۱۸ گفت: امیدوارم در سال ۲۰۱۸ که در پیش رو تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشور‌های اسلامی انتخاب شده است، از طریق سینمای مستند بتنوانیم جریان ماندگاری برای توریست‌ها ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار