شنبه ۲۷ام آبان ۱۳۹۶ , Saturday 18th November 2017

شهریور ۲۳ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 135696

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی:

نظام آموزش عالی نیازمند تفکرات انقلابی است

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: نظام آموزش عالی کشور، نیازمند شیوه های جدید و تفکرات انقلابی است و با تحقق این موضوع می توان افق های جدیدی را در این حوزه ترسیم کرد.

به گزارش هم نوا به نقل از ایرنا، محمد حسین فرهنگی در هفتاد و نهمین گردهمایی معاونان فرهنگی جهاد دانشگاهی کشور گفت: جهاد دانشگاهی، مولود مبارک انقلاب اسلامی است و در این مدت توانسته در حوزه های فعالیت خود، موفق باشد.

وی ایجاد برخی نهادها در کنار نهادهای رسمی کشور با هدف اعتلای فرهنگ انقلابی و اسلامی را یکی از ابتکارات امام خمینی(ره) دانست و اظهارکرد: به عنوان مثال، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار ارتش قهرمان و جهاد دانشگاهی در کنار نظام آموزش عالی ایجاد شد تا سمت و سوی فرهنگی با محوریت اسلام و انقلاب در کشور افزایش یابد زیرا در آن برهه زمانی، نظام آموزشی کشور بر خلاف اقتضائات و اصول اسلامی پیش می رفت.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی، مولود مبارک انقلاب اسلامی است و باید در حوزه های مختلف و بخصوص حوزه فرهنگی، نقشی فراتر از نقش فعلی را ایفا و در حوزه نظام آموزش عالی، موثرتر عمل کند.

وی با انتقاد از عملکرد ناموفق دفاتر ارتباط صنعت و دانشگاه در مراکز دانشگاهی کشور اظهار کرد: جهاد دانشگاهی در مقایسه با این دفاتر توانسته با امکانات و اعتبارات بسیار محدود، خوش بدرخشد.
فرهنگی در ادامه تبریز ۲۰۱۸ را فرصتی تاریخی و بی نظیر برای توسعه و شکوفایی همه جانبه استان دانست و افزود: سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی با هماهنگی دستگاه های مسئول، نورپردازی ویژه خانه های تاریخی، ساختمان های مرتفع دستگاه های دولتی و همچنین غیردولتی را آغاز کند و چهره زیباتری از تبریز عزیز را برای گردشگران کشورهای دیگر به نمایش بگذارد.

فرهنگی همچنین گفت: اگر جهاد دانشگاهی در این زمینه نیز موفق باشد استان های دیگر نیز می توانند فعالیت های مشابهی را آغاز کنند.

وی با اشاره به یکی از جلسات مجمع نمایندگان استان با هیات دولت اظهار کرد: بر اساس مصوبه این جلسه دستگاه های ملی می توانند ۱۰ درصد از اعتبارات متمرکز خود را به تبریز ۲۰۱۸ اختصاص دهند و امیدواریم این موضوع در آینده نزدیک عملیاتی شود.

ولایت فقیه را به صورت عملی در نظام اسلامی پیاده سازی کنند.

بر اساس این گزارش هفتاد و نهمین گردهمایی معاونان فرهنگی جهاد دانشگاهی و روسای مراکز و سازمان‌های تخصصی و فرهنگی به میزبانی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی در دانشگاه تبریز برگزار شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار