شنبه ۲۷ام آبان ۱۳۹۶ , Saturday 18th November 2017

شهریور ۲۲ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 135569

نویسنده و کارگردان نمایش «تب مالاریا» :

جشنواره بیست و نهم زمینه‌ساز معرفی استعدادهای جوان تئاتر است

نویسنده و کارگردان نمایش «تب مالاریا» گفت: بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی، زمینه‌ساز معرفی استعدادها و هنرمندان جوان استان خواهد بود.

به گزارش هم نوا به نقل از روابط عمومی تئاتر شهر، رضا باقرپور اظهار داشت: این دومین تجربه حضور من در جشنواره تئاتر استانی بود که امسال در بخش تجربه‌های نو شرکت کرده‌ام .

وی با اشاره به اهمیت برگزاری بخش تجربه های نو ادامه داد: این جشنواره نسبت به دوره های قبل پر بار بوده است اما مهم‌ترین تفاوت جشنواره بیست و نهم با سال‌های قبل دو بخشی کردن جشنواره است که در زمینه شناختن استعدادهای جوان امتیاز بزرگی محسوب می‌شود.

این کارگردان جوان تئاتر تبریز گفت: اهالی هنر همیشه به خاطر مناسب نبودن سالن‌های اجرا مورد اذیت قرار گرفته‌اند، نبود فضای مناسب برای اجرا و کمبود ظرفیت سالن برای مخاطبان در طول سال‌های متمادی مشکل‌ساز بوده اما این مسئله از توان مسؤولان برگزار کننده جشنواره خارج بوده و باید مسؤولان و ارگان‌های ذی‌ربط فرهنگی فکری در این زمینه بکنند.

باقرپور با اشاره استقبال بالای مخاطبان از تئاتر گفت: با وجود اینکه نمایش «آیینه» اولین اجرا در روز دوم بود اما با استقبال خوبی از طرف مخاطبان مواجه شدیم که خواستار اجرای دو سکانسه بودند ولی بخاطر اجرای سنگین نتوانستیم به خواسته مخاطبان پاسخ دهیم .

رضا باقرپور اظهار کرد: امسال داوری آثار نیز در دو بخش انجام می‌شود، داوران بخش تجربه‌های نو هنرمندان بنام تبریزی هستند، تمام اعضای گروه هرچه در توان داشتند به اجرا گذاشتند که امیدوارم مورد پسند داوران و تماشاگران عزیز قرار بگیرد.

وی در خصوص نتایج حضور جوانان در کنار پیشکسوتان افزود: خیلی حس خوب و امتیاز بزرگی محسوب می‌شود که جوانان در حضور اساتیدشان در جشنواره شرکت و کارهای خود را به اجرا گذاشته‌اند.

کارگردان نمایش تب مالاریا خاطرنشان کرد: این اثر به صورت تئاتر فیزیکال و با پیام نوع‌دوستی، صلح و محبت کمی متفاوت‌تر از سایر نمایش ها اجرا شد .

بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان‌شرقی از ۱۹ تا ۲۴ شهریور ماه در دو بخش اصلی و تجربه‌های نو، با داوری اساتید و پیشکسوتان تئاتر کشور اجرا شده و مراسم اختتامیه این جشنواره شامگاه روز جمعه ۲۵ شهریور ماه در آمفی‌تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری ۲۹ بهمن تبریز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار