شنبه ۲۷ام آبان ۱۳۹۶ , Saturday 18th November 2017

شهریور ۲۲ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 135484

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربايجان شرقي خبرداد:

پیشگیری از استفاده غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز با اجرای قانون جدید

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربايجان شرقي گفت: با اجرای قانون جدید، از استفاده غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز پیشگیری خواهد شد.

به گزارش هم نوا، رضا مسعودی فر در جلسه کمیته تخصصی «خدمات عمومی» مجمع نمایندگان حقوقی دستگاههای اجرایی استان، تحقق اهداف «قانون مجازات استفاده کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز» مصوب دهم خرداد ۹۶ مجلس شورای اسلامی را با هماهنگی دستگاههای اجرایی استان در اجرای این قانون میسّر دانست.
در این جلسه مشکلات دستگاههای اجرایی استان در ارائه خدمات و انشعابات به اعیانیهای احداثی در اراضی ملی و کاربری های عمومی بررسی و برداشت های نمایندگان حقوقی دستگاههای اجرایی از ماده ۴ «قانون مجازات استفاده کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز» مطرح شد.

قانون مجازات استفاده کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز مشتمل بر ۷ ماده و ۴ تبصره است و در ماده ۴ این قانون آمده است: دستگاه های مسئول موضوع این قانون می توانند، نسبت به برقراری انشعاب های غیردائم خدمات عمومی موضوع این قانون مطابق با تعرفه مربوطه، تا تعیین تکلیف قانونی از سوی مراجع ذیصلاح، اقدام نمایند.
تبصره١ـ در صورت عدم جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و یا عدم تعیین تکلیف قانونی مستحدثات غیرمجاز طی سه سال از تاریخ ابلاغ این قانون، حسب مورد با دستگاه مسئول در امر ساخت وسازهای غیرمجاز مطابق با ماده (٣) قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها مصوب ٣١/٣/١٣٧۴ و اصلاحات بعدی آن رفتار می شود.
تبصره٢ـ تأمین موقت خدمات موضوع این ماده با اخذ بهای حق انشعاب و اخذ تعهد رسمی که این امر حقی برای مشترکین ایجاب نمی کند، صورت خواهد پذیرفت، در صورت قلع و قمع مستحدثات، مبالغ دریافتی حق انشعاب مسترد می شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار