شنبه ۲۷ام آبان ۱۳۹۶ , Saturday 18th November 2017

شهریور ۱۵ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 134955

مرگ انسانیت

و صدایی که هنوز از عمق تاریخ بگوش میرسد : هل من ناصر ینصرنی ؟

چند روزی است حال خوشی ندارم ،اصولا مدتهاست که با حال خوش بیگانه ام .
اتفاقی که این روزها در میانمار (برمه) در حال وقوع است ،در طول سال های گذشته در هیچ کجای دنیا با این وسعت و مظلومیت و سکوت کر کننده دنیای متمدن و ما مدعیان ام القرای اسلام بودن ،اتفاق نیفتاده است . نه در فلسطین،نه سوریه و لبنان و نه در عراق و … اما چه برسر ما و حاکمان قدرتمند و عالمان پرطمطراق و مجتهدان آسمانی مان آمده است که همگی بکار خود مشغولند – شاید هم همه ما در حال آماده شدن برای عزا و گریستنی دوماهه بر مظلومیت سرور شهیدان عالمیم !
چرا در برابر این همه ظلم و جنایت و حیوانیت مهر سکوت بر لب و عمل مان حاکم گشته ،مگر نه این که سکوت در برابر ظلم مشارکت با ظالم است . کر و لال بودن مردمی انقلابی و با عاطفه و با پیشینه ای از تمدن و انسانیت از مواهب غرقه شدن در عالم پر زرق و برق و تزویر و … سیاست است و ما که همه چیزمان از مسجد و مدرسه و دانشگاه و اداره و …شده است سیاست و مصلحت ،سکوت مان و چشم به دهن بزرگان …دوختن مان دور از انتظار نیست . اما کوری و ندیدن فاجعه ای که ارکان انسانیت و شرافت و اخلاق ما را نیز نشانه گرفته ،مقوله جدیدی است که جامعه شناسان و روان شناسان و عالمان اخلاق می بایست در بابش تفحص کنند که ما چگونه این صحنه های دهشت ناک و غیر قابل باور سوزاندن و مثله کردن و … کودکان و زنان بیگناه و محروم و مظلوم را در صفحه های مجازی می بینیم و باز همانیم که بودیم ، حاکمان و دولت مردان ما چرا کاری نمی کنند؟؟ – در عرض سه روز بیش از سه هزار مسلمان میانماری سوزانده شده اند… نکند می بایست بدنبال حرم و امامزاده ای در میانمار بگردیم تا رگ غیرت دینی آقایان متورم شود و مدافعی ظهور کند ؟! پس رگ انسانیت و اخلاق و آزادگی مان چه می شود ؟… چگونه چند روز بعد بر سر منابرمان فریاد خواهیم کرد که سیدالشهدا می گفت : اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید …! این معنای نفاق نیست ؟؟
بخدا وضع مان وخیم است و خطرناک . تمامی شاخص های انسانی و اخلاقی جامعه مان از صدر تا ذیلش در وضعیت قرمز و هشدار است . نگاهی مختصر به شیوع افسار گسیخته ریا ،دروغ ،رشوه ،قدرت طلبی ،اشرافی گری ، خرافه پرستی و ترویج خرافه و بدعت بنام دین و ….گویای ماجراست .
همین هاست که موجب افول یک تمدن و اضمحلال یک فرهنگ و ملت می گردد ،که خدا را با هیچ قومی عهد اخوت برای ماندگاری شان نیست . ( وضع کنونی سوریه، لیبی و …مؤید این مطلب است )
بواییان بنام دین و اعتقاد و ایمان خویش که برترینش می دانند ،مسلمانان را نسل کشی می کنند ، یهودیان و مسلمانان هر یک خود را صاحبان سرزمین مقدس می دانند و سالهاست بر سر اعتقاد خود خون ها می ریزند ، داعش خود را اسلام ناب می داند و برای خود ماموریتی الهی و دینی قایل است و می کند آنچه زبان از گفتنش قاصر است و مسیحیان اروپا و امریکا – این متوحشان متمدن و برده داران نظم نوین جهانی – خون مردمان جهان سوم را – که گویی از نژادی پست اند ! – می مکند تا برای ظهور منجی خود عیسی مسیح جهان را آباد و سربراه کنند! …
با دو عالم عشق را بیگانگی
اندرو هفتاد و دو دیوانگی

غیر هفتاد و دو ملت، کیش او
تخت شاهان تخته بندی پیش او

کاشکی هستی زبانی داشتی
تا ز هستان پرده ها برداشتی .

و در این میان تنها خداست که تنها و بیکس تر از همیشه و هر زمانی ضجه می زند بر جهالت و حماقت و توحش بشر متمدن دین دار …
گویی صدای هل من ناصر ینصرنی آغازین کلامم ، هم صدای خداست و هم صدای بنده خوب خدا حسین بن علی …

بمنه و کرمه

محمدحسن چمیده فر

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار