دوشنبه ۳۰ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 22nd October 2018

آبان ۱ام, ۱۳۹۳

کد خبر : 1348

دولت بروکراسی را کاهش دهد/ تعاونی ها هزینه ها را بکاهند

<p style="text-align: justify;">سید حمید کلانتری روز پنجشنبه در مراسم هم اندیشی مدیران تعاونی و تعاونی گران استان در تبریز ضمن ابراز تاسف اسراف فراوان در انرژی و هزینه ها در کشور گفت: تعاونی ها بعلت ذینغ بودن جمع کثیری در آن ، برای رشد و استمرار در دنیای رقابت باید کیفیت را بالا برده و هزینه ها را کاهش دهند.</p>

هم نوا به نقل از ایرنا، معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در تعاونی ها نباید هیچ گونه اسراف صورت گیرد چون تعاونی ها نماینده جمع زیادی از تعاونگران و مردم هستند .

وی با بیان اینکه استمرار، پیگیری و جدیت از ویژگی های تعاونی موفق است، افزود: اولین و مهمترین ثروت تعاونی ها نیروی انسانی است که باید حداکثر بهره را از این سرمایه ببرند .
کلانتری تعاونی را مظهر اعتدال در اقتصاد و کاهش دهنده فاصله طبقاتی دانست و گفت: برای ارتقای جایگاه تعاونی ها مجلس قانونی را تصویب کرده که کارهای تعاونی ها به اتاق های تعاون واگذار شود و دولت نیز با جدیت از توسعه و گسترش تعاونی ها حمایت می کند.
معاون وزیر تعاون بهترین راهکار خروج کشور از رکود و تورم، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال را احیا تعاونی ها و دخالت آنها در امر تولید اعلام کرد و افزود: برای ارتقا جایگاه تعاون، هم دولت، هم مردم و هم تعاونی ها باید همکاری عمیقی داشته باشند.
وی ادامه داد: در این راستا دولت وظیفه دارد بروکراسی را کاهش داده و حمایت خود از تعاونی ها را افزایش دهد و از سوی دیگر اتحادیه ها و تعاونی ها نیز باید وظایف خود را عمل کرده و برنامه و هدف داشته باشند .
کلانتری ویژگی تعاونی خوب و موفق را داشتن هیات مدیره توانمند و مدیر عامل آشنا به امور ذکر کرد و گفت: تعاونی ها باید بهره ور باشند و بتوانند بهره وری را درون خود رشد دهند .
وی خاطر نشان کرد: برای ارتقا جایگاه تعاونی باید اتاق های تعاون حق نمایندگی ها را احیا کرده و با ارج نهادن به تعاونی ها روابط بین دولت و مردم را نیز بهبود بخشند .
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز دراین همایش حمایت از تعاونی ها را اولویت اساسی دولت اعلام کرد و گفت: دولت تدبیر و امید با اعطای تسهیلات و رفع محرومیت از تعاونی ها از توسعه و تشکیل تعاونی ها با جدیت حمایت می کند .
میر احد حسینی افزود: بر اساس سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در راستای اصل 44 به رشد اقتصاد ملی، گسترش مالکیت در سطح عمومی و نیز افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی و نقش آن در ایجاد اشتغال و بهبود شرایط اجتماعی تاکید شده است .
وی تعداد تعاونی های فعال در سطح استان را چهار هزار و 500 تعاونی ذکر کرد و گفت: اعضای فعال تعاونی های استان یک میلیون و 574 هزار و 671 نفر می باشند که نزدیک به 50 درصد جمعیت استان را شامل می شود .
حسینی ادامه داد: از این تعداد تعاونی ایجاد شده یکهزار و 370 تعاونی در بخش خدمات، یکهزار و 73 مورد در بخش صنعت، 545 تعاونی در بخش کشاورزی، 621 تعاونی در بخش مسکن و 270 تعاونی در بخش مصرف می باشند .

برچسب‌ها, , , ,دیدگاهها (۰)آخرین اخبار