شنبه ۲۷ام آبان ۱۳۹۶ , Saturday 18th November 2017

مرداد ۳۱ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 132357

از سوی کمیته شیمی فیزیک ایران ؛

استاد اردبیلی به عنوان شیمیدان برجسته کشور انتخاب شد

عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان شیمیدان برجسته کشور در شاخه شیمی فیزیک انتخاب شد.

به گزارش هم نوا به نقل از ایسنا، عزیز حبیبی عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان شیمیدان برجسته کشور در سال ۱۳۹۶ انتخاب شده است که این انتخاب به پیشنهاد کمیته شیمی فیزیک و تصویب هیات مدیره انجمن شیمی ایران صورت گرفته است.
عزیز حبیبی استاد تمام دانشکده علوم دانشگاه محقق اردبیلی و دارای مدرک تحصیلی دکتری تخصصی شیمی فیزیک از دانشگاه صنعتی شریف می‌باشد.

وی دارای چندین کتاب تالیفی و ترجمه بوده و از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸ ریاست دانشگاه محقق اردبیلی را بر عهده داشته است. همچنین چاپ بیش از ۱۲۰ مقاله JCR ، داور بیش از ۴۰ مجله معتبر بین المللی JCR ، انتخاب به عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه و استان طی چندین سال، عضویت در هیات‌ تحریریه مجله Physical Chemistry Research که از مجلات ISI بوده و توسط انجمن ‌شیمی ایران چاپ‌ می شود از جمله مهمترین سوابق علمی و پژوهشی عزیز حبیبی می‌باشد.

به همین جهت به گفت‌و‌گو با این چهره برجسته شیمی کشور پرداختیم:

عزیز حبیبی در خصوص انتخابش به عنوان شیمیدان برجسته کشور در شاخه شیمی فیزیک، ضمن تقدیر از  مسئولین دانشگاه محقق اردبیلی به جهت حمایت از کارهای علمی، پژوهشی و نیز دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد در اجرای پروژه‌های تحقیقاتی، گفت: هر سال کمیته شیمی فیزیک ایران با هماهنگی انجمن شیمی ایران اقدام به ارزیابی کمی و کیفی فعالیت ‌ های علمی و پژوهشی اعضای هیات علمی  سراسر کشور می‌کند و یک نفر از آنها را به عنوان شیمی فیزیک‌دان برجسته و نفر دیگر که معمولا سن بالای شصت دارد به عنوان پیشکسوت برجسته معرفی می‌کند.

وی افزود: گروه تحقیقاتی اینجانب بر روی ناتو فتوکاتالیست ‌ ها کار می‌کنیم که در سال‌های اخیر به جهت پتانسیل مناسب برای حل مشکلات آلودگی محیط زیست و نیز دسترسی به انرژی پاک بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند .

حبیبی تصریح کرد: در حال حاضر فتوکاتالیست‌ها با چندین چالش روبرو هستند که شامل کارایی کم اغلب فتوکاتالیست‌های متداول تحت تابش نور

خورشید، نبود قابلیت ‌ های بازیافت سریع کاتالیست‌های مورد استفاده و نیز کارایی پایین آنها می‌باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی تاکید کرد: هدف گروه تحقیقاتی‌ام تهیه کاتالیست‌های جدید  به منظور حل این مشکلات می‌باشد.


انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار