شنبه ۲۷ام آبان ۱۳۹۶ , Saturday 18th November 2017

مرداد ۱ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 128523

اختصاصی/ ماراتن شورای پنجم از انتخاب شهردار تا انتخاب سرپرست

شورای پنجم تسلیم نمی شود

با رسیدن به روزهای پایانی شورای اسلامی چهارم، انتخاب شهردار به موضوع روز محافل سیاسی و اجتماعی تبدیل شده است. عدم اقبال مردم تبریز به اعضای شورای چهارم در انتخابات گذشته و کسب اکثریت کرسی های شورای پنجم توسط منتقدان شورا و شهردار، این گمانه را تقویت کرده است که علیرغم تلاش های صادق نجفی، شهردار فعلی تبریز، جایی در شهرداری تبریز نخواهد داشت

به گزارش هم نوا، از جلسات داخلی منتخبین شورای پنجم و محافل سیاسی و اجتماعی تبریز، اسامی افراد مختلفی برای تصدی پست شهرداری تبریز به گوش می رسد. همه گروه ها و جناح ها در تلاشند که این جایگاه مهم و کاربردی را در اختیار بگیرند، یا از افراد اجرائی تا سیاسی و از فعالان حوزه مدیریت شهری و عمرانی برای این جایگاه نامزد شده اند، یا از سوی دوستداران هم طیف هایشان مطرح می شوند.
در فضای رسانه ای از رحیم شهرتی فر، فرماندار فعلی تبریز، محمد صادق پور مهدی، معاون عمرانی استاندار، عباداله فتح الهی، از مدیران ارشد شهرداری تهران، علیرضا نوین، شهردار سابق تبریز، فریدون درویش زاده، شهردار اسبق تبریز، سعید پور شریفی، عضو شورای اول تبریز به عنوان گزینه های مطرح برای شهرداری نام برده می شوند.
اما از سوی دیگر، شنیده ها حاکی از آنست که با توجه به حاشیه های ایجاد شده، شایعات، تهدیدات و شائبه تطمیع، عملا فضای تصمیم گیری برای منتخبین شورای پنجم سخت شده است، لذا اعضای شورای پنجم به فکر تعیین سرپرست برای شهرداری تبریز افتاده اند تا علاوه بر کاهش بار روانی، در فضای آرام و منطقی، مهم ترین تصمیم شان را بگیرند.
افرادی نظیر فرخ جلالی، معاون حمل و نقل و ترافیک، مسعود برزگر جلالی، مدیرعامل سازمان عون بن علی، یعقوب هوشیار، شهردار منطقه ۵ تبریز و علی مدبر، معاون خدمات شهری و مظفر سلیمانی، معاون اداری و مالی شهرداری از گزینه های مطرح سرپرستی هستند اما در این میان شانس سلیمانی به خاطر تصدی معاونت کلیدی اداری مالی شهرداری بیش تر از سایرین به نظر می رسد.
با در نظر گرفتن تمام این مطالب، آنچه قابل نتیجه گیری است، این است که شورای پنجم در ماراتن انتخابی اش تن به انتخاب سرپرست می دهد، اما اسیر حواشی نشده و تسلیم وضع موجود نمی شود.

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار