شنبه ۲۷ام آبان ۱۳۹۶ , Saturday 18th November 2017

تیر ۱ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 124119

شکایت مانع اطلاع رسانی نخواهد شد

بی شک مطبوعات، خیرخواه مردم و مسئولین است. بررسی مطبوعات مکتوب و غیرمکتوب استان در سال های گذشته نشان می دهد که این مطبوعات یکی از نجیب‌ترین در سطح کشور بوده که به رسالت اطلاع رسانی به موقع و صحیح پرداخته و همواره راه گشای مشکلات مطروحه بوده است.

به گزارش هم نوا، متأسفانه برخی از افراد که  به خاطر اطلاع رسانی مطبوعات، موقعیت‌های خود را در خطر دیده یا این اطلاع رسانی را مانع سود غیر معقول خود می بینند، بدون توجه به قانون مطبوعات به شکایت از مطبوعات دست می زنند تا از اطلاع رسانی مطبوعات آزاد جلو گیری نمایند. شكايت هاي مكرر بدهكار سابق بانكي كه در دوران رئيس دولت نهم و دهم به ثروتي نجومي دست يافت، مصداقی بر این نظریه است؛ که در برابر صراحت گزارش هاي برخي رسانه ها و به خصوص پایگاه خبری نصر نیوز مکرر دست به دامن دستگاه قضايي شده است.
اين فرد كه بارها به دليل مشكلات و تخلفات مالي در زندان به سر برده است بعد از تسويه حساب با بانك هاي عاملي كه از آنها تسهيلات ميلياردي گرفته بود هم اكنون بعد از غيبتي كوتاه مدت  و اقامت در خارج از كشور دوباره برگشته و وارد فعاليت هاي اقتصادي كلان شده و در برابر برخي شفاف سازي هاي رسانه اي به جاي پاسخگويي تلاش دارد تا با شكايت هاي مختلف و متعدد اين رسانه هاي مستقل را تحت فشار قرار دهد.
اين در حالي است كه طبق انتظار، دستگاه قضايي استان با اتكا به قوانين متقن و به دور از هياهوي اين بدهكار سابق بانكي با برگزاري جلسات بازپرسي متعدد و كسب دفاعيات مديران اين رسانه ها روند عادي پرونده ها را پيگيری می‌کند.
این فرد که  اقدامات اش در خريد و نابودي برخی از صنایع اظهر من الشمس است، تلاش دارد تا به منظور دور كردن افكار عمومي، رسانه هايي كه با هدف حمايت از صنعت استان قلم فرسايي مي كنند از هر راه ممكن تحت فشار قرار دهد؛ يكي از اقداماتي كه اين شخص به دنبال اقدامات ناشيانه اش انجام داده حضور در معاونت مطبوعاتي وزارت ارشاد و درخواست لغو مجوز برخي از رسانه ها بوده كه با پاسخ منفي و سخت مسئولان امر مواجه شده است.
اما مسئولین محترم استانی، در اقدامی تعجب برانگیز! در قبال ادامه فعاليت هاي غير شفاف وي در حوزه اقتصاد استان هيچ واكنشي نشان نمي دهند كه هيچ! بلكه در برخي موارد نيز از آنها حمايت مي كنند.
برخی افراد انتظارات دور از واقعیت از مطبوعات دارند. به عنوان مثال دوست ندارند ساده ترین و مشخص ترین خبر مانند تأخیر پرواز برخی از شرکت های هواپیمایی انعکاس پیدا کند. این افراد برای جلوگیری از انعکاس خبرها دست به شکایت مکرر و سریالی  از یک رسانه می زنند تا مانع اطلاع رسانی شوند. این در صورتی است که قوه قضاییه استان بارها نشان داده که حامی مطبوعاتی صادق و مستقل هست که به شفاف سازی وقایع می پردازد.
هیأت مدیره انجمن صنفی  مدیران مسئول مطبوعات استان ضمن حمایت از همکاران مطبوعاتی خود از مسئولین محترم استانی انتظار دارد با ایجاد فضای مناسب رسانه ای، کار مطبوعاتی را برای همکاران مطبوعات سهل و آسان نماید و با عدم حمایت از افرادی که می خواهند همواره با استفاده از ثروت های باده آورد جلو کار اطلاع رسانی را بگیرند، برخورد نماید .

سید رضا علوی

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار