سه شنبه ۳۱ام مرداد ۱۳۹۶ , Tuesday 22nd August 2017

خرداد ۲۹ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 123734

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‎شرقی:

بخش خصوصی محور تحقق اقتصاد مقاومتی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‎شرقی تاکید کرد: بخش خصوصی محور تحقق اقتصاد مقاومتی است.
به گزارش هم نوا، محمدعلی آل هاشم در جمع مدیران کل و همکاران حوزه ICT استان اظهار کرد: نقش حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه اشتغال‌زایی در عصر کنونی بارز است و بایستی با میدان دادن به جوانان از ابتکار و نبوغ آن ها استفاده کرده و تا جایی که می‌توان در این حوزه اشتغال ایجاد کرد.

وی تاکید کرد: دولت تنها نقش راهبری؛ نظارت و برنامه ریزی دارد و باید از ورود مستقیم ممانعت کند و چرخ اقتصاد بایستی در دستان خود مردم باشد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص چگونگی استفاده از فضای مجازی گفت: در هر کشور استفاده از فضای مجازی ضروری می‎باشد ولی هر کشور برای خود خطوط قرمزی دارد که این امر بایستی رعایت شود .

“بهمن حسین زاده”، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس شورای هماهنگی ICT استان نیز در این دیدار گزارشی از عملکرد و خدمات ارائه شده از سوی ادارات و شرکت‎های تابعه وزارت در شهرها و روستاهای استان ارائه داد.

وی گفت : بیش از یک هزار و ۲۶۰ روستای استان به اینترنت پرسرعت مجهز شده و در نظر داریم اینترنت پر سرعت را به یک هزار روستای دیگر انتقال دهیم .
وی اظهارکرد: با واگذاری وام چهار درصدی از محل وجوه اداره شده به جوانان دارای طرح‌ها و ایده‎های عملی درصدد افزایش اشتغال در این حوزه هستیم .

حسین زاده به فعالیت ادارات ، شرکت‎ها و اپراتورهای حوزه ICT در استان اشاره کرد و آمادگی این مجموعه را در راستای تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در استان اعلام کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار