سه شنبه ۳۱ام مرداد ۱۳۹۶ , Tuesday 22nd August 2017

خرداد ۲۹ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 123702

مهرانه به مرکز تحقیق و پژوهش سرطان تبدیل می شود

مدیر عامل انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مهرانه زنجان گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده این انجمن در آینده ای نه چندان دور و با مشارکت های مردمی به مرکز تحقیق و پژوهش سرطان کشور تبدیل می شود.

به گزارش هم نوا، اصفر وثوق افزود: تا سال ۱۴۰۲ با صرف هزینه ۲۰۰ میلیارد تومان که هم اکنون ۵۰ میلیارد تومان آن هزینه شده است، کلینیکی ایجاد خواهد شد تا مردم سراسر کشور حتی پایتخت‌نشین‌ها برای ارائه خدمات باکیفیت در حوزه تحقیق، پژوهش و درمان به این استان سفر کنند.
وی اظهار کرد: مردم خیر این استان با تاسیس انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی ‘مهرانه ‘ در این کار خیر بسیار نقش آفرین بودند و بر این اساس هیچ فرد سالمی نباید به لحاظ فقر فرهنگی به بیماری سرطان مبتلا شود.
وثوق افزود: مهرانه خیریه ای منحصر به فرد است که در این استان فعالیت گسترده خود را ادامه و هم اکنون نیز به بیماران مبتلا به سرطان از اقصی نقاط ایران خدمات ارائه می‌دهد.
وی ابراز کرد: مردم زنجان میزبان بیماران مبتلا به سرطان مراجعه کننده به این مجموعه هستند و این در حالی است که زنجان جزو استان‌های برخوردار کشور نیست اما ۱۰۰ هزار خیر با این انجمن همکاری می کنند.
مدیر عامل انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مهرانه زنجان ادامه داد: تجهیزات خریداری شده این انجمن در کلینیک مهرانه بسیار پیشرفته بوده که با هدف ارائه خدمات بهینه به بیماران تهیه شده است.
وی ابراز کرد: این انجمن تنها به درمان و تامین هزینه‌های بالا از محل کمک‌های مردمی اکتفا نکرده و با ایمان به جمله ‘پیشگیری بهتر از درمان است’ با تشکیل کمیته آموزش و پیشگیری سعی در عملیاتی کردن این مهم دارد.
وثوق خاطرنشان کرد: هم اکنون آموزش دختران و بانوان با برگزاری کارگاه‌های آموزشی، ترویج مصرف غذای سالم در سطح شهر، نهادینه کردن توجه به تغذیه سالم با حضور مدرسان مهرانه در مدارس مقاطع ابتدایی، ترویج ورزش همگانی، جلوگیری از استعمال سیگار و دخانیات را در دستور کار جدی قرار داده است و بسیاری از دستگاه‌های دولتی را در جهت گام‌های طلایی در حوزه سلامت جامعه را برداشته است.
مرکز تشخیصی درمانی تخصصی سرطان و رادیوتراپی مهرانه با همکاری خیران انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان استان زنجان (مهرانه) برای برآورد کلیه نیازهای بیماران مبتلا به سرطان، در زمینی به مساحت ۱۸ هزار و ۹۰۰ مترمربع طراحی و احداث شده است، از این میزان فضا، ۱۲ هزار مترمربع به فضاهای تحقیقاتی، آموزش و پیشگیری، تشخیصی و درمانی اختصاص داده شده است.

توسط: اعظم شامی، رویا رفیعی
انتهای پیام /

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار