سه شنبه ۳۱ام مرداد ۱۳۹۶ , Tuesday 22nd August 2017

خرداد ۲۹ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 123696

معاون وزیر:

جمعیت شهری ایران ۲۰ درصد بیشتر از میانگین جهانی است

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه میانگین شهرنشینی در سطح جهان حدود 54 درصد است، گفت: حدود 74 درصد جمعیت ایران شهرنشین هستند و آینده کشور در شهرها شکل می گیرد.

به گزارش هم نوا، حامد مظاهریان در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در ارومیه افزود: شهرهای مختلف کشور نیز با مشکلاتی چون حاشیه نشینی روبرو است و نگاه مدیران تصمیم گیر نسبت به شهرها باید اصلاح شود.
وی با تاکید بر اینکه گسترش حاشیه نشینی در شهرها یک زنگ خطر در سطح کشور به شمار می رود، ادامه داد: رفع این مشکل اجتماعی نیازمند عزم همگانی است و مسئولان باید به صورت یکپارچه در این خصوص عمل کنند.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: همان طور که مردم در انتخابات با حضور مقتدرانه خود حمایت خود را از نظام اعلام کردند، مدیران نیز باید در جهت تامین نیازهای مردم تلاش کنند و رفع مشکل حاشیه نشینی بخشی از نیازها مردم به شمار می رود.
به گزارش ایرنا، وی چند ماه قبل در همایش مهندسی ژئوتکنیک گفته بود که در حوزه ساخت طرح های شهری حصول اطمینان از میزان مقاومت زمین، وضعیت آب های زیرزمینی، مسایل زیرسطحی و میزان نشست پذیری خاک باید توسط متخصصان ژئوتکنیک مورد بررسی قرار گیرد.
مظاهریان با بیان اینکه پدیده فرونشست و فروریزش زمین حاصل افزایش سکونت مردم در شهرهاست، گفته است که نسبت به پدیده فرونشست زمین در شهرها دانش اندکی وجود دارد و در زمان بروز هرگونه حادثه در کشور نباید به یکدیگر اتهام زنی شود زیرا قدرت پیش بینی وجود ندارد.
در پایان این مراسم ابراهیم مبارک قدم به عنوان مدیرکل جدید راه و شهرسازی آذربایجان غربی معرفی و از تلاش های ‘ داریوش نصر’ در این اداره کل تجلیل شد.
‘ داریوش نصر’ پیش از این به عنوان مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه های سازمان راهداری کشور منصوب شده است.

انتهای پیام /

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار