دوشنبه ۲۷ام آذر ۱۳۹۶ , Monday 18th December 2017

خرداد ۲۸ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 123653

اعتراض صنفی کارگران گسترش صنعت آذربایجان پس از ۸۷ روز خاتمه یافت

کارگران کارخانه «گسترش توسعه صنعت آذربایجان» که از فروردین ماه در اعتراض به معوقات مزدی خود دست از کار کشیده بودند صبح دیروز با وعده‌ کارفرما و مسئولان دولتی موقتا به اعتراض صنفی خود خاتمه دادند.

به گزارش هم نوا به نقل از ایلنا، تجمع حدود ۸۷ روزه کارگران گسترش توسعه صنعت آذربایجان در حالی دیروز (۲۷ خرداد) خاتمه یافت که همزمان با اعتراض روز گذشته، دادستانی شهرستان تبریز با دعوت از کارفرما جلسه‌ای را برای رفع مشکلات کارگران برگزار کردند.

کارگران می گویند: در جلسه‌ دیروز کارفرما وعده پرداخت یک ماه از مطالبات عق افتاده کارگران را داده بود درعین حال کارفرما وعده کرده حداکثر تا شش ماه مشکلات کارخانه وکارگران را بر طرف کند.

منابع خبری در تشریح اعتراض شب گذشته و امروز کارگران گفته‌اند: شب گذشته کارگران شیفت شب مجتمع هما مرغ که تعدادشان به ۷۰ نفر می‌رسد همچون شب های گذشته کشتار را از ساعت ۲۲ تا ۲ بامداد امروز (۱۸ خرداد) متوقف کردند.

به گفته کارگران، طبق جلسه دیروز مسئولان دادستانی با کارفرما تمامی ۴۴ کارگر شاغل در بخش‌های مختلف گسترش توسعه صنعت آذربایجان با اعتماد به وعده کارفرما به امید دریافت مطالباتشان موقتا به کار خود بازگشتند.

آنها می‌گویند دلیل اعتراض حدودا ۸۷ روزه آنها در این واحد تولیدی، تاخیر در پرداخت مزدی آنها در یکسال ونیم گذشته بوده است.در این بین کارفرما فقط مبالغی را به صورت الحساب به کارگران داده است.

همچنین گفته می‌شود که در پرداخت حق بیمه کارگران یاد شده نیز مشکلاتی به وجود آمده است به طوری که حجم مطالبات بیمه ای باعث شده تا تامین اجتماعی از تمدید اعتبار دفترچه ای درمانی کارگران( از فروردین ماه سال جاری) خوداری کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار