دوشنبه ۲۷ام آذر ۱۳۹۶ , Monday 18th December 2017

خرداد ۲۸ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 123632

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز

تبریز باید دوباره به جایگاه اصیل و متعالی خود بازگردد

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز گفت: تبریز می تواند با تکیه به تجارب گذشتگان و نیز بهره گیری از ایده های خلاق و نو هنرمندان حوزه خوشنویسی، دوباره به جایگاه اصیل و متعالی خود بازگردد.

به گزارش هم نوا، حسین آذرنیا در چهارمین همایش کتابت قرآنی با اشاره به سابقه درخشان این هنر در پهنه تبریز گفت: خوشنویسی به عنوان هنری اصیل در این خطه شناخته شده و اساتید برجسته و شاخصی به ایران اسلامی اعطا کرده است.

وی افزود: متولیان فرهنگی وظیفه دارند نسبت به ادامه این مسیر از تمام همت و ظرفیت خود برای بهبود این مسیر بهره ببرند.

آذرنیا با اشاره به برگزاری همایش کتابت قرآنی از این رخداد فرهنگی، به عنوان فرصتی برای تلاش به حضور موثر و مستمر در این وادی یاد کرد و اظهار داشت: این حرکت فرهنگی با همت برخی اساتید مسلم این حوزه و هنرجویان آغاز شد و به شایستگی در تقویم رخدادهای فرهنگی تبریز، جای گرفته است.

حسین آذرنیا با قدردانی از همراهی همه هنرمندان این عرصه یاد و خاطره استاد فقید، کاظم دوستی فر را گرامی داشت و افزود: ایشان با تلاشی خستگی ناپذیر برای برگزاری این گردهمایی هنرمندانه تلاش کرد و می کوشید که گامی موثر در این راستا بردارد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در ادامه ابراز امیدواری کرد: این حرکت و حرکت های مشابه، بتواند ذره ای از وظیفه ما نسبت به اعتلای هنر خوشنویسی را برآورده کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار