دوشنبه ۲۹ام آبان ۱۳۹۶ , Monday 20th November 2017

خرداد ۲۸ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 123629

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی خبر داد:

آمادگی کمیته امداد آذربایجان شرقی برای جمع آوری زکات فطره

امسال 100 درصد زکات فطره جمع آوری شده در عید سعید فطر برای نیازمندان استان هزینه می شود.

به گزارش هم نوا، محمد کلامی با اعلام اینکه در سال گذشته بیش از ۲۵ میلیارد ریال زکات فطره در استان جمع آوری شد، افزود: پیش بینی می شود امسال بیش از ۳۸ میلیارد ریال زکات فطره در استان جمع آوری شود که نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه پایگاه های این نهاد در استان آماده جمع آوری زکات فطره مردم در عید سعید فطر است، تاکید کرد: کشاورزان خیر استان در سال گذشته بیش از ۱۳۱ میلیارد ریال زکات پرداخت کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۲۰ درصد افزایش داشته است.

کلامی تصریح کرد: پیش بینی می کنیم امسال در استان ۱۸۹ میلیارد ریال زکات جمع آوری شود که نسبت به سال گذشته ۴۳ درصد افزایش خواهد یافت.

دبیر شورای زکات استان با اشاره به نحوه هزینه کرد و مصرف زکات در استان، اظهار کرد: تامین جهیزیه ۳۴۲ نوعروس، پرداخت کمک هزینه درمان و تحصیل بیش از دو هزار بیمار و دانش آموز نیازمند، احداث و تعمیر ۷۳ واحد مسکونی مددجویان از جمله هزینه های زکات برای امور محرومان در سال گذشته بوده است.

کلامی با اعلام اینکه در سال گذشته ۵۷ درصد از زکات جمع آوری شده برای امور محرومان و ۴۳ درصد به پروژه های عمرانی عام المنفعه هزینه شده است، تصریح کرد: در این مدت ۱۱۲ پروژه عمرانی از جمله مسجد،حسینیه و غسالخانه احداث و تعمیر شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان با بیان اینکه پنج هزار و ۹۵۷ عامل افتخاری زکات در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: طی سال گذشته از یک هزار و ۶۱۰ روستای مشمول زکات در استان کشاورزان یک هزار و ۳۳ روستا زکات خود را پرداخت کرده اند.

وی با بیان اینکه این استان در سال گذشته در جمع آوری زکات رتبه ششم و در زمینه جمع‌آوری زکات فطره رتبه سوم را در بین استان‌ها کسب کرد، افزود: سال گذشته ۴۰۹ مبلغ زکات به روستاهای استان اعزام شدند.عاملان و مبلغان زکات طی این مدت برای ۳۱ هزار نفر به صورت گروهی و چهره به چهره زکات را تبلیغ کردند.

دبیر شورای زکات استان با بیان اینکه تاکنون در ۸۹۹ روستا، شورای زکات روستایی تشکیل یافته است، خاطرنشان کرد: در سه ماهه اول امسال سه هزار و ۲۰۰ عامل افتخاری زکات آموزش های لازم را گذرانده اند و ۱۰۰ مبلغ زکات نیز به روستاهای استان اعزام شده اند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار