جمعه ۲۷ام مرداد ۱۳۹۶ , Friday 18th August 2017

خرداد ۲۸ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 123564

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد:

ضرورت تسریع در تعیین تکلیف تعرفه‌های پزشکی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ارائه خدمت به بیماران در پی افزایش منطقی تعرفه‌های سلامت است، گفت: تعرفه‌های پزشکی همچنان بلاتکلیف است و باید هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.

به گزارش هم نوا به نقل از ایسنا، محمد وحدتی‌هلان، با تاکید بر ضرورت افزایش تعرفه‌های پزشکی در سال ۹۶، اظهار کرد: عدم تعیین تکلیف تعرفه‌های پزشکی مشکلاتی را در حوزه سلامت ایجاد می‌کند و سبب خواهد شد که هر پزشک به میل خود تعرفه‌ها را افزایش دهد که همین امر نوعی هرج و مرج را در بهداشت و درمان پدید خواهد آورد.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: نمی‌توان توقع داشت که افزایش تعرفه‌های پزشکی ثابت یا کاهش پیدا کند زیرا پزشکان نیز باید بر اساس تورم، افزایش تعرفه‌ای را شاهد باشند اما از سویی افزایش ۱۰ درصدی نیز منطقی نخواهد بود.

وی تشریح کرد: افزایش منطقی تعرفه‌های پزشکی منجر به دلگرمی پزشک و در نهایت ارائه خدمت مطلوب‌تر به بیماران می‌شود که در نتیجه رضایتمندی بیماران را نیز به همراه خواهد داشت.

وی یادآور شد: افزایش منطقی تعرفه‌های پزشکی هم به نفع پزشک است و هم به نفع بیما، از این رو باید سازوکار دقیقی برای تعیین تکلیف این موضوع در نظر گرفته شود زیرا بلاتکلیفی آن به صلاح نیست.

وحدتی‌هلان تاکید کرد: اکنون تعرفه‌های حوزه سلامت نه تنها در پایان سال گذشته تعیین تکلیف نشده است بلکه اکنون با گذشت ۳ ماه از سال خبری از مشخص شدن این تعرفه‌ها نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: وزارت بهداشت با همکاری بیمه‌ها باید ورود جدی به این موضوع داشته باشند تا منافع هر ۲ گروه مورد توجه واقع شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار