سه شنبه ۲۹ام خرداد ۱۳۹۷ , Tuesday 19th June 2018

اردیبهشت ۲۵ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 118593

سهم خواهی از تبریز بزرگ

در زمان جاهلی، یکی از هم ولایتی های ما که در جوادیه تهران اسم و رسمی به هم زده بود، برای گرفتن ارث پدری به روستا بر گشت و با چند جوان دیگر پیش پدرش رفت و گفت باید ارث پدری‌ام را بدهی؛ اگر ندهی ال می‌کنم و بل! به من حسین ترک می‌گویند؛چشم هایت را باز کن و بشناس!

پدرش هم در جواب گفته بود: اولاً من زنده هستم و ارث پدری را بعد از مرگم باید طلب کنی؛ ثانیاً پسرم! مگر اینجا کسی هم فارس هست؟ همه ما ترک هستیم.
امروز صبح که از خانه بیرون آمدم، بنری را دیدم که رویش نوشته بود؛ من قارا داغلیام! و در ادامه از اهالی محترم ارسباران التماس رأی داشت.
با خودم گفتم: این هم شد فضل! به جای ارایه برنامه، محل تولدش را پایه رأی گرفته. یاد حرف چراغعلی بیک افتادم که به حسین ترک گفت: مگر دیگران این‌جا فارس هستند.
نمی‌دانم چه رازی بین اعضای شورای فعلی و ساختمان های نیمه تمام است که بنرهای تبلیغاتی کاندیداها از این ساختمان‌‎ها آویزان است؟‌ آیا این نیم سازها مال اعضای فعلی هستند یا در ساخت وساز آنها به صاحبانش کمک شده است» رازی که باید فاش شود!
جالب است، برخی در طی سال هایی که برای دولت کار کرده‌ و حقوق گرفته‌اند، حال آنچه وظیفه‌شان بوده را روزمه خود قرار داده‌اند! لوله کشی گاز بیست شهر! برای مدیرکل گاز؛ یا ساخت مدرسه برای مدیر کل نوسازی؛ آن وقت قصاب باید بنویسد بیست سال گوشت محله را دادم یا نانوا که شرکت کننده در انتخابات هم دارد باید بنویسد ده سال نان محله را دادم.
با دیدن تعداد بنر دکترها، فکر می‌کنم شورا می‌خواهد یک دانشگاه غیر انتفاعی شود. تعداد کثیر بنرمهندیسن، یاد آور یک دفتر فنی برای شورا است؛ و با دیدن عکس تبلیغاتی برخی خانم ها فکر می‌کنم، شورا می‌خواهد محلی باشد برای زیباترین دختر جهان یا به عبارتی خوشکل خانه!
نمی دانم این روزها چرا فکر می‌کنم برخی از تبریز بزرگ سهم خواهی می‌‌کنند. آنها تبریز را پله ای برای ترقی خود می خواهند. کسی تبریز را برای «تبریز» نمی‌خواهد. من اهل روستای بلفه تیمور هستم؛ ساکن و بزرگ شده تبریز. به تبریزی افتخار می‌کنم که همه کودکان خود را در بطن خود پرورش داده است. بیاید به «تبریز» بیاندیشیم؛ رأی خود را برای «تبریز» و زیبایی «تبریز» بدهیم.

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار