دوشنبه ۲ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 24th September 2018

اردیبهشت ۵ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 115050

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی:

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی گفت: پیگیری برنامه های مربوط به تبریز 2018 جزو اولویت های اصلی و مهم این مجمع است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هم نوا، محمدحسین فرهنگی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به جلسه اخیر مجمع نمایندگان با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تهران، افزود: در این نشست که با حضور ۱۲ نفر از نمایندگان استان در مجلس برگزار شد، بررسی اقدامات حمایتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اجرای برنامه های گوناگون تبریز ۲۰۱۸ مورد کنکاش قرار گرفت.
وی اظهار کرد: در این نشست مقرر شد وزارت فرهنگ و ارشاد و سازمان میراث فرهنگی ضمن حمایت از برنامه های مربوطه به وسیله اعتبارات متمرکز خود، موضوع را از طریق هیات دولت نیز پیگیری کنند.
فرهنگی، توجه کامل برای تزریق اعتبارات دولتی برای دو پروژه ناتمام موزه ای در تبریز شامل موزه فرش و موزه تاریخ طبیعی و تلاش برای اتمام آنها تا سال آینده میلادی از دیگر مصوبات نشست مجمع نمایندگان استان بود.
وی با بیان اینکه مقرر شد تا دو هفته آینده برنامه های وزارت ارشاد و سازمان میراث فرهنگی به طور کامل مشخص و تدوین شود، گفت: توجه به حوزه هنرهای معاصر در شهرهای مختلف آذربایجان شرقی و تبریز نیز در این زمینه مورد تاکید نمایندگان استان بود که تصمیم گرفته شد برخی از هزینه های مورد نیاز توسط مجموعه های مزبور تامین و در جلسات آینده مجمع گزارش آن ارایه شود.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از پیشنهادهایی که باید در زمینه برنامه های تبریز ۲۰۱۸ مد نظر داد، میزبانی رخدادهای فرهنگی و هنری به طور مثال برگزاری جشنواره های سینمایی و هنری متنوع است که باید با مشارکت دستگاه های مربوطه پیش بینی و به طور منظم همه ساله برگزار شود.
فرهنگی با تاکید بر هماهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با دولت جهت برنامه ریزی لازم درباره برنامه های تبریز ۲۰۱۸، گفت: در نشست روز گذشته مجمع نمایندگان مهلت دو هفته ای تعیین شد تا پس از مطالعه روی برنامه ها، مجددا گزارشی ارائه شود.
کلانشهر تاریخی تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ تعیین شده است.

برچسب‌هادیدگاهها (۰)آخرین اخبار