دوشنبه ۲ام مهر ۱۳۹۷ , Monday 24th September 2018

فروردین ۲۰ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 114371

انتقاد سلمان خدادادی،از نحوه نظارت مجلس بر انتخابات شوراها

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان آذربایجان‌شرقی گفت: مجلس اگر بخواهد بدون ساز و کار و با همین شیوه به نظارت بر انتخابات شوراها بپردازد، مسیر درستی را طی نمی کند و این روش نظارت، صحیح نیست.

 

به گزارش هم نوا ، سلمان خدادادی، در خصوص برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ، اظهار داشت: من تاکنون در برگزاری ۴ دوره از انتخابات شوراها مسوولیت داشته‌ام، که در این ادوار با تلاش و ار خود گذشتگی انتخابات به نحو مطلوبی برگزار شده و در این دوره نیز بر اساس زمان بندی انجام شده، انتخابات برگزار خواهد شد.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در استان آذربایجان شرقی و سایر شهرستان‌هایی که اطلاع دارم، به خوبی روند خود را طی می‌کند، بیان کرد: نظارت مجلس بر انتخابات شوراها، با توجه به امکانات و شرایط موجود، به مشکلاتی مواجه خواهد شد، زیرا تعداد کاندیداها بسیار زیاد است و امکانات هیئت‌های استانی نظارت، محدود می‌باشد.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه در استان آذربایجان شرقی در حال حاضر نزدیک ۱۳ هزار نفر کاندیدای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا داریم، ادامه داد: در انتخابات مجلس شورای اسلامی که تعداد کاندیداها ۱۲ هزار نفر بود، شورای نگهبان ابراز نگرانی کرد، اما مجلس بیش از ۲۰ برابر تعداد کاندیداهای انتخابات مجلس را باید با کمترین امکانات تحت نظارت قرار دهد.

خدادای با بیان اینکه کمترین امکانات برای هیئت های نظارت بر انتخابات شوراها وجود ندارد، شهرداری تبریز ۵ برابر اعتبارات کل استان آذربایجان شرقی را در اختیار دارد و در ۴ سال گذشته ۸ هزار میلیارد تومان هزینه کرد داشته است، متذکر شد: با این شرایط، هیئت‌های نظارت باید افرادی را تایید کنند که بر این شهرداری نظارت کنند، سووال اینجاست که آیا نمایندگان مجلس امکانات لازم برای بررسی صلاحیت کاندیداها را در اختیار دارند، یا خیر؟.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان برای نظارت بر سایر انتخابات‌ها ساز و کار لازم را در اختیار دارد ولی با این شرایط به دنبال ایجاد ساز و کار جدید و دقیقی برای نظارت هستند که حق دارند، افزود: مجلس اگر بخواهد بدون ساز و کار و با همین شیوه به نظارت بر انتخابات شوراها بپردازد، مسیر درستی را طی نمی کند و این روش نظارت، صحیح نیست.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: در ادواری که اینجانب در امر نظارت بر انتخابات شوراها مسوولیت داشته‌ام به بهترین وجه ممکن انتخابات شوراها برگزار شده است ولی باید تعریف جدیدی از نظارت مجلس بر انتخابات شوراها ارائه شود تا شاهد مشکلات کنونی نباشیم.

برچسب‌ها,

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)آخرین اخبار