جمعه ۲۹ام تیر ۱۳۹۷ , Friday 20th July 2018

فروردین ۱۲ام, ۱۳۹۶

کد خبر : 113809

مسؤولان مشغول آمار و ارقام و تئوری‌ها هستند/ عده‌ای هنوز اقتصاد مقاومتی را باور ندارند

به گزارش هم نوا به نقل از فارس، محمداسماعیل سعیدی با اشاره به میزان تحقق اقتصاد مقاومتی در سال ۹۵۵ اظهار داشت: به نظر می‌رسد که اقدام موثری در این زمینه صورت نگرفته و این سال بیشتر به برگزاری جلسات و تشکیل و سازمان‌دهی ستاد گذشته است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی حرکت‌هایی که زیاد نتیجه‌بخش نبوده انجام شده است، افزود: یکی از دلایل عدم نتیجه‌بخش بودن این اقدامات تفکر و اندیشه‌ برخی مسؤولان در خصوص عدم باور اقتصاد مقاومتی است.

وی خاطرنشان کرد: برخی از مسؤولان با اینکه در ظاهر ژست اقتصاد مقاومتی می‌گیرند؛ اما در کتاب‌ها و نظریه‌هایی که مطرح می‌کنند، به اقتصاد لیبرالیستی معتقدند در حالی که ابتدا باید نسبت به کاری که قرار است انجام شود، باور داشت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مشکل دیگر برخی از مسؤولان و تصمیم‌گیران این است که با واقعیت‌های جامعه بیگانه بوده و مشغول آمار و ارقام و تئوری‌ها هستند که با این‌ها مشکلی حل نمی‌شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی افزود: مسؤولان باید این روحیه را داشته باشند که بین مردم و خودشان حصاری ایجاد نکنند، چرا که در این صورت فاصله بین فقیر و غنی روز به روز بیشتر می‌شود و صف پیوستن به کمیته امداد و بهزیستی طولانی‌تر می‌شود که این باید هشداری برای ما باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر اقتصاد مقاومتی را بتوانیم به درستی اجرا و عملیاتی کنیم قطعا شاهد رونق تولید، کاهش فاصله بین فقیر و غنی، رشد شاخص‌های اقتصادی و بالا رفتن درآمد سرانه خواهیم بود.

اخبار مرتبط :دیدگاهها (۰)داغ ترین خبرها
  • No posts liked yet.
آخرین اخبار